Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Rusza konkurs „Pszczelarz Roku w województwie podlaskim” – edycja 2024 r.

21 maja 2024

Rusza konkurs „Pszczelarz Roku w województwie podlaskim” – edycja 2024 r.

Masz wyjątkową pasiekę? Klienci chwalą Twoje miody? A może w inny sposób wyróżniasz się wśród pszczelarskiej braci? Jeśli tak – nie trać czasu i zgłoś się do konkursu. Do wygrania pieniądze.

To już czwarta edycja tej inicjatywy, której celem jest upowszechnianie wiedzy o pszczelarstwie, promowanie dobrych praktyk pszczelarskich i pszczelarzy w województwie podlaskim oraz integrowanie środowisk hodowców pszczół. Uczestnikiem konkursu może być pszczelarz prowadzący pasiekę na terenie województwa podlaskiego, który posiada ewidencyjny numer weterynaryjny związany z wprowadzeniem do obrotu produktów pszczelich lub prowadzi handel detaliczny w przedmiotowym zakresie oraz wyraził wolę współpracy z województwem podlaskim w zakresie  realizowania wspólnych działań na rzecz propagowania produktów lokalnych.

Konkurs będzie polegał na ocenie metod pracy pszczelarza i jego pasieki. Komisja konkursowa przy ocenie weźmie pod uwagę: kompetencje pszczelarskie i technikę hodowli, higienę produkcji i wyposażenie pracowni pszczelarskiej, aktywność, innowacyjność i zaangażowanie pszczelarza oraz ogólne wrażenie. Rozstrzygnięcie nastąpi do końca listopada 2024 r.

Warto się zgłosić, gdyż Zarząd Województwa Podlaskiego na tegoroczną edycję – m. in. na nagrody – przeznaczył 15 tys. zł. Do konkursu przystąpić można w bardzo prosty sposób do 16 sierpnia 2024 r. na zasadach opisanych szczegółowo na stronie Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego PCPL.podlaskie.eu, gdzie znajduje się regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz inne informacje.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu:

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
85 66 54 826 lub produkty@podlaskie.eu

Publikujący: Monika Pańko

21 maja 2024

Powrót na początek strony