Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Wicemarszałek z wizytą w lokalnej firmie

14 lipca 2023

To świętująca w tym roku 25-lecie istnienia ubojnia Zwierząt w Podgórzu. Podczas piątkowego (14.07) spotkania o przyszłości i rozwoju firmy dyskutowali: wicemarszałek Marek Olbryś oraz jej przedstawiciele: właściciel Robert Rytel oraz Mirosław Możdżeń, dyrektor zarządzający.

Wicemarszałek Marek Olbryś w trakcie wizyty w ubojni mówił o tym, że wraz z samorządem niezmiennie wspiera lokalnych przedsiębiorców.

– Dzięki wysokiej jakości i niezawodności wytwarzanych produktów i towarów, podlaskie firmy stają się coraz bardziej konkurencyjne na rynku polskim, ale i światowym, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających klientów – mówił Marek Olbryś. – Naszym zadaniem jest wspieranie podlaskich przedsiębiorców – zaznaczył.

Firma, którą odwiedził w piątek, zatrudnia ponad 300 osób, współpracuje z największymi markami branżowymi w Polsce. Jak mówił jej właściciel Robert Rytel, dostarczane są tam ich półprodukty, w związku z czym firma nie jest znana ostatecznemu konsumentowi.

– Mamy plan, aby rozpocząć produkcję własnych wyrobów, pod swoją marką i dostarczać produkty mięsne bezpośrednio konsumentom – powiedział Robert Rytel. - Najważniejszymi cechami naszej firmy są: jakość, serwis i współpraca – dodał.

Ubojnia Rytel, jako jedyny zakład w Polsce została wyróżniona przez Światową Organizację Zdrowia Zwierząt OIE z siedzibą w Paryżu za dobrostan zwierząt. W czerwcu ubiegłego roku firma została nagrodzona przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego symbolem Teraz Polska.

W przyszłości planowana jest tu bardzo duża inwestycja: budowa najnowocześniejszego w Europie zakładu mięsnego. Ma on być w pełni zautomatyzowany, a do pracy będą wykorzystane japońskie roboty. Właściciel rozważa ulokowanie inwestycji w okolicach Zambrowa.

Firma planuje zgłosić swój udział w konkursie organizowanym przez województwo podlaskie – Podlaska Marka. To jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie regionu, organizowany nieprzerwanie od 2004 r. przez Marszałka Województwa Podlaskiego.

Paulina Dulewicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Justyna Mocarska/UMWP

Opublikował: Małgorzata Sawicka

14 lipca 2023

Powrót na początek strony