Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Konkurs „Pszczelarz Roku w województwie podlaskim”

4 maja 2023

Konkurs "Pszczelarz Roku w województwie podlaskim" / UMWP

Jeśli jesteś pszczelarzem z regionu podlaskiego i prowadzisz pasiekę z nadanym numerem weterynaryjnym, zgłoś się do konkursu na pasiecznika roku. W czwartek (04.05) zarząd województwa ogłosił otwarcie naboru zgłoszeń.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o pszczelarstwie, promowanie dobrych praktyk pszczelarskich i pszczelarzy w województwie podlaskim, integrowanie środowisk hodowców pszczół. Pasiekę i jej właścicieli oceniać będzie specjalnie do tego celu powołana komisja. Weźmie pod uwagę m.in.: higienę produkcji i wyposażenie pracowni pszczelarskiej, kompetencje pszczelarskie i technikę hodowli oraz aspekty innowacyjne w prowadzonej działalności.

Uczestnictwo jest dobrowolne i nieodpłatne. Odbywa się poprzez wypełnienie i złożenie formularza do siedziby organizatora: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok lub przesłanie na adres e-mail: ksow@wrotapodlasia.eu. Termin zgłoszeń do 30 czerwca br. 

Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe i dyplomy. Rozstrzygnięcie nastąpi do końca 2023 r.

Niezbędne dokumenty w załączeniu poniżej.

Monika Pańko
red.: Anna Augustynowicz

Publikujący: Monika Pańko

4 maja 2023

Powrót na początek strony