Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

„Nie biorę udziału w żadnej kampanii politycznej, jako dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego”

26 lutego 2024

To była manipulacja. Mój wizerunek został wykorzystany – powiedziała Joanna Sarosiek, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWP, komentując zarzuty wojewódzkiego radnego Jarosława Dworzańskiego, jakoby brała udział w kampanii politycznej, wykorzystując do tego publiczne pieniądze. Konferencja w tej sprawie odbyła się w poniedziałek, 26 lutego, w urzędzie marszałkowskim.

Jarosław Dworzański, były marszałek województwa, obecny radny sejmiku i członek Platformy Obywatelskiej kilka dni temu w swoich mediach społecznościowych zamieścił materiał, który sugerował, że Joanna Sarosiek promuje się politycznie za publiczne pieniądze na telebimie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Dyrektor DRR stanowczo temu zaprzeczyła.

– Chcę, żeby opinia publiczna wiedziała, że ja nie biorę udziału w żadnej kampanii politycznej jako dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i nie wykorzystuję środków publicznych, aby prowadzić taką kampanię – podkreśliła.

Jak wyjaśniła, zamieszczona przy poście Jarosława Dworzańskiego fotografia ukazuje stop-klatkę z nagrania kroniki województwa, czyli filmu prezentującego najnowsze działania podlaskiego samorządu.

– Jest to fragment ze mną w obecności marszałka Kosickiego, gdy wyjaśniamy zasady finansowanego z funduszy europejskich konkursu, dotyczącego przeciwdziałania barierom architektonicznym – zaznaczyła.

Joanna Sarosiek przypomniała także, że funkcję dyrektora w urzędzie marszałkowskim sprawuje od wielu lat, również za kadencji, kiedy marszałkiem był Jarosław Dworzański. Zapewniła, że podczas konferencji i briefingów wypowiada się wyłącznie na tematy merytoryczne, dotyczące rozwoju regionalnego i funduszy unijnych.

– W związku z tym, co zaszło, żądam od pana Jarosława Dworzańskiego, aby usunął moje zdjęcie bądź usunął sam post oraz podał do publicznej wiadomości, że wcześniejszy post, który umieścił w sieci, był postem zmanipulowanym i zafałszował obraz tego, co tak naprawdę wykonywałam w trakcie briefingu prasowego dotyczącego unijnego konkursu – zażądała.

 

Opublikował: Małgorzata Sawicka

26 lutego 2024

Powrót na początek strony