Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Podlaska misja branżowa na Litwie

11 maja 2023

Podlaska misja branżowa na Litwie / UMWP

Nasz region promowały wyroby cukiernicze, wędliny, sery i inne regionalne przysmaki, które dzięki swojej jakości i naturalności są „ambasadorami” województwa podlaskiego. Spotkania biznesowe odbywały się w Wilnie od 8 do 11 maja. Wzięło w nich udział ośmiu lokalnych przedsiębiorców, a także Wiesława Burnos, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Organizatorem wyjazdu przedsiębiorców na Litwę był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

– Jest nam bardzo miło, że jesteśmy tutaj w Wilnie, jako przedstawiciele województwa wraz z podlaskimi przedsiębiorcami – powiedziała Wiesława Burnos, rozpoczynając spotkanie gospodarcze.

Podkreśliła, że podlaskie jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce, w którym doskonale łączą się dwa światy: natury i biznesu

– Jesteśmy regionem ludzi ambitnych, których pomysły podbijają międzynarodowe rynki. Dzisiaj jest to miejsce znane z dynamicznego rozwoju branż czerpiących z bogactw natury oraz zapewniające wysoką jakość życia – dodała.

To czwarte z cyklu spotkań z podlaskim biznesem w całej Europie. Pierwsze trzy odbyły się w zeszłym roku w Paryżu, Brukseli i Londynie. Podczas misji gospodarczej, zrealizowanej w Wilnie zaprezentowany został potencjał branży rolno-spożywczej regionu.

– Udział podlaskich przedsiębiorców w wydarzeniu w Wilnie pozwoli nawiązać nowe kontakty biznesowe, wzmocni ekspansję na zagraniczne rynki oraz umożliwi promocję podlaskiej i polskiej gospodarki. Do najbardziej dynamicznych branż województwa podlaskiego należy produkcja i przetwarzanie żywności – zaznaczyła Wiesława Burnos.

W misji gospodarczej na Litwie uczestniczyli przedstawiciele firm:
Kabo  – zakład przetwórstwa mięsnego produkujący świeże wędliny mięsne, wieprzowe i drobiowe, Kasol J. A. Kazberuk (Leśne Skarby) – firma specjalizująca się w skupie, przetwórstwie i handlu produktami leśnymi, Cukiernia „Kinga”producent wyrobów cukierniczych, Polski Dom Rodzinny Serce – obiekt gastronomiczny – mobilne bufety z ciepłą zupą i świeże, pakowane zupy, Rogowscy – producent dodatków roślinnych dla przemysłu spożywczego, Stara Szkoła – producent lodów, kakao, czekolady i wyrobów cukierniczych, Sajsad – producent żywności funkcjonalnej, Zarzeccy – producent Sera Korycińskiego "Swojskiego", a także Katarzyna Pietraszewska, zastępca dyrektora Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej w urzędzie marszałkowskim i Beata Czaplińska, Dyrektor, Polsko-Litewskiej Izby Handlowej (PLCC).

Wizyta biznesowa w Wilnie potrwa do piątku (12.05).

 

Monika Pańko
red.: Aneta Kursa
fot.: UMWP

Opublikował: Cezary Krystian Rutkowski

11 maja 2023

Powrót na początek strony