Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Podlaskie w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania

30 listopada 2023

Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe, Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju oraz Fundacja „Technotalenty” będą razem z Województwem Podlaskim pracować nad rozwojem inteligentnych specjalizacji regionu. W czwartek, 30 listopada, zarząd województwa rozstrzygnął konkurs i wybrał partnerów do realizacji przedsięwzięcia „Regionalny projekt w zakresie budowy potencjału regionu PPO (Procesu Przedsiębiorczego Odkrywania)”.

– Razem z partnerami będziemy pracować nad naszymi atutami w gospodarce, czyli inteligentnymi specjalizacjami. To wiodące branże, których rozwój wzmacnia konkurencyjność Podlaskiego – powiedział marszałek Artur Kosicki.

Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe będzie liderem w ramach inteligentnej specjalizacji ekoinnowacje i nauki o środowisku, Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju – liderem z zakresu przemysłu metalowo-maszynowego i szkutniczego, natomiast Fundacja „Technotalenty” zajmie się promocją na linii nauka-biznes.

Na wsparcie potencjału PPO (m.in. na prace analityczne czy warsztaty ze środowiskami przedsiębiorców i naukowców) województwo ma zamiar pozyskać pomoc z funduszy europejskich.

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Sawicka

Opublikował: Małgorzata Sawicka

30 listopada 2023

Powrót na początek strony