Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Podziękowania zarządu województwa dla dotychczasowego dowódcy podlaskich Terytorialsów

27 października 2022

Podziękowania zarządu województwa dla dotychczasowego dowódcy podlaskich Terytorialsów

Po sześciu latach służby w 1. Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej płk Sławomir Kocanowski otrzymał nominację na dowódcę 17. Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu (woj. lubuskie). Za dotychczasową współpracę w czwartek, 27 października, podziękowali mu: wicemarszałek Marek Olbryś i członkowie zarządu: Wiesława Burnos i Marek Malinowski.

Nominację na nowe stanowisko płk Kocanowski otrzymał 21 października z rąk Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

– Dla nas jest pan przyjacielem i dobrym człowiekiem, którzy działa na rzecz województwa podlaskiego. Jesteśmy za to panu bardzo wdzięczni i życzymy wszystkiego dobrego w dalszej karierze zawodowej – mówił wicemarszałek Olbryś, wręczając pamiątkowy upominek od zarządu województwa.

Płk Sławomir Kocanowski w wojsku służy od kilkudziesięciu lat. Przez 22 lata pracował na stanowiskach dowódczo-sztabowych w wojskach operacyjnych. Tworzył jeden z pierwszych zawodowych pododdziałów w Siłach Zbrojnych RP wyposażonych w transportery Rosomak. Uczestniczył w misjach stabilizacyjnych w Iraku i Afganistanie. Od 2016 r. dowodził 1. Podlaską Brygadą Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław”.

– Powrót do wojsk operacyjnych to nowe wyzwania – mówił płk Kocanowski. – Te sześć lat dużo mi dało, poznałem tu wielu wspaniałych ludzi, którzy mają prawdziwe zrozumienie dla dewizy Wojska Polskiego: Bóg Honor Ojczyzna.

Dziękując Zarządowi Województwa Podlaskiego za kilkuletnią dobrą współpracę, podkreślił, że przez lata spędzone w naszym regionie dużo udało się zrobić na polu tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej, dzięki czemu może opuścić nasze województwo z dużą dozą satysfakcji.

– Proszę zabrać ze sobą cząstkę Podlaskiego, które jest i będzie panu przyjazne – powiedziała Wiesława Burnos.

W spotkaniu wziął udział także Tomasz Szeweluk, Sekretarz Województwa Podlaskiego.

Małgorzata Sawicka
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Paulina Dulewicz

Publikujący: Małgorzata Sawicka

27 października 2022

Powrót na początek strony