Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Rozwój usług elektronicznych w podlaskich urzędach

14 października 2022

Granatowa grafika z opisem dotacji oraz kwotą

Rozwój usług elektronicznych w podlaskich urzędach

Mieszkańcy dziesięciu samorządów będą mogli wkrótce załatwić wiele spraw online. Zarząd województwa na posiedzeniu w piątek, 14 października przyznał blisko 19 mln zł z funduszy europejskich na dofinansowanie 10 projektów zgłoszonych przez podlaskie samorządy.

Zarząd dofinansował wszystkie projekty, które zostały pozytywnie ocenione w konkursie.

– Zależy nam na tym, aby e-usługi stały się powszechne w użyciu. Petenci nie wychodząc z domu mogą załatwić wiele spraw urzędowych, oszczędzając czas i unikając kolejek. To staje się standardem w dzisiejszych czasach i cieszymy się, że Podlaskie ma się w tym względzie czym pochwalić. Takie rozwiązanie jest również bardzo potrzebne w kontekście niedawnej pandemii COVID-19. Przekonaliśmy się wtedy, że usługi online są bezpieczne i bardzo potrzebne – mówił marszałek Artur Kosicki.

I tak np., dzięki decyzji zarządu, petenci Urzędu Miasta Bielsk Podlaski będą mogli składać wnioski, uzyskiwać zaświadczenia czy wnosić opłaty przez internet. Z kolei w Starostwie Powiatowym w Białymstoku zostanie przeprowadzona digitalizacja zasobów geodezyjno-kartograficznych, które do tej pory istniały tylko w wersji papierowej w tamtejszym wydziale geodezji, katastru i nieruchomości. A w Starostwie Powiatowym w Kolnie e-usługi dla mieszkańców zostaną rozwinięte zwłaszcza w obszarze dróg, geodezji, gospodarki nieruchomościami, budownictwa oraz ochrony środowiska.

Lista inwestycji z dotacjami w załączniku

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Sawicka

Opublikował: Natalia Adamowicz

14 października 2022

Powrót na początek strony