Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Sesja nadzwyczajna sejmiku: zarząd województwa bez zmian

1 grudnia 2023

marszałek Artur Kosicki / fot.: Kamil Timoszuk

Zgodnie z piątkową (1.12) decyzją radnych marszałek Artur Kosicki pozostaje na stanowisku szefa zarządu województwa. Przeciw jego odwołaniu głosowało 11 radnych, 16 radnych głosowało za wnioskiem. Oddano też trzy głosy nieważne.

– Po raz kolejny dziękuję za zaufanie wszystkim, którzy głosowali za odrzuceniem tego wniosku. Przed nami dopracowywanie budżetu na przyszły rok i myślę, że teraz nad tym musimy się skupić. Pracujemy i działamy na rzecz województwa – powiedział Artur Kosicki.

Sesja nadzwyczajna została zwołana na wniosek grupy dziesięciu radnych z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Głównym punktem obrad było rozpatrzenie wniosku o odwołanie Marszałka Województwa Podlaskiego. To odpowiedź na złożony 28 października br. przez radnych klubów Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego wniosek o odwołanie marszałka.

Sejmik województwa może odwołać marszałka województwa z powodu nieudzielenia absolutorium lub na wniosek co najmniej 1/4 ustawowego składu sejmiku. Odwołanie marszałka następuje większością co najmniej 3/5 głosów ustawowego składu sejmiku w głosowaniu tajnym (przy 30-osobowym składzie oznacza to 18 radnych). Skuteczne odwołanie marszałka województwa oznaczałoby odwołanie całego zarządu.

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Kamil Timoszuk

 

Opublikował: Małgorzata Sawicka

1 grudnia 2023

Powrót na początek strony