Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Trzecie posiedzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego

18 maja 2023

Trzecie posiedzenie Młodzieżowego Sejmiku / Kamil Timoszuk

Plany na najbliższy rok, powołanie komisji, a także podsumowanie dotychczasowych działań – to tematy obrad, które odbyły się w czwartek, 18 maja, w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku. Wzięło w nich udział czternastu radnych sejmiku oraz przedstawiciele młodzieżowych rad z Wyszek, Augustowa, Białegostoku, Łap i Łomży.

Młodzi radni powołali pięć komisji: medialną, sportu i zdrowia, edukacji, ekologii oraz współpracy z organizacjami młodzieżowymi. Jak zaznaczył przewodniczący sejmiku Mateusz Feszler: – Chcemy, by większość działań było realizowanych w komisjach, byśmy działali zespołowo.

Członkowie młodzieżowego sejmiku omówili także plany działań w województwie. A przed radnymi mnóstwo pracy. Chcą m.in. stworzyć przewodnik dla młodego samorządowca, który będzie pomocnym drogowskazem dla przyszłych kadencji. Kolejnym pomysłem jest organizacja warsztatów na temat pozyskiwania funduszy na działalność rad, a także z zakresu promocji i public relations młodzieżowych organizacji samorządowych.

– W wielu miastach młodzi ludzie nawet nie wiedzą, że takie organizacje, jak nasza, istnieją. I że oni również mogą podejmować akcje na rzecz swoich małych społeczności oraz inicjować działania dotyczące życia młodego pokolenia – powiedział członek młodzieżowej rady z Łomży.

Gośćmi obrad byli m.in. członkowie Młodzieżowej Rady z gminy Wyszki, którzy tego dnia odwiedzili urząd marszałkowski wraz z Tadeuszem Wielanowskim, zastępcą wójta gminy Wyszki i sekretarzem Rady Młodzieżowej. W spotkaniu wzięła również udział Agata Puchalska, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWP oraz jej zastępczyni Agata Michałowska.

***

Podlaski sejmik młodzieżowy tworzą osoby w wieku 16-21 lat, mieszkańcy i uczniowie z terenu województwa. Różnią się zainteresowaniami i pasjami, ale przyświeca im jedna wspólna idea, jaką jest działanie na rzecz młodego pokolenia. Obecna IV kadencja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego rozpoczęła się na początku 2023 r. Potrwa 2 lata.

Monika Pańko
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Kamil Timoszuk/Mateusz Duchnowski

Publikujący: Monika Pańko

18 maja 2023

Powrót na początek strony