Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Blisko 350 tys. zł na stypendia za osiągnięcia w nauce

23 listopada 2023

Grafika nawiązująca do poniższego artykułu

Blisko 350 tys. zł na stypendia za osiągnięcia w nauce / UMWP

Nagrodzeni zostaną laureaci konkursów, olimpiad oraz turniejów na szczeblach: wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym w ramach Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Województwa Podlaskiego za rok szkolny 2022/2023. Zarząd województwa zdecydował o tym na czwartkowym (23.11) posiedzeniu.

– Wspieranie młodych talentów to jeden z naszych priorytetów. Niezmiennie, jak co roku, nagradzamy tych, którzy wykazali się ponadprzeciętnymi zdolnościami i mamy nadzieję, że przyniesie to efekty w dalszym rozwoju młodzieży – mówił Marek Malinowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za sektor edukacji.

Stypendia otrzyma 58 uczniów z województwa podlaskiego. Kwota wsparcia wynosi 6 tys. zł dla jednego stypendysty. Jest ono przyznane za 10 miesięcy nauki w poprzednim roku szkolnym i zostanie wypłacone jednorazowo.

W tym roku o stypendia ubiegało się 135 uczniów.  Warunkami otrzymania grantu było:

  • uzyskanie średniej ocen na koniec roku szkolnego co najmniej 5,00;
  • co najmniej trzykrotne zdobycie tytułu laureata konkursu/olimpiady na szczeblu wojewódzkim/ponadwojewódzkim lub co najmniej jednokrotne uzyskanie tytułu laureata konkursu/olimpiady/turnieju na szczeblu ogólnopolskim/międzynarodowym.

Obecny Zarząd Województwa Podlaskiego od początku kadencji przyznał stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce dla blisko 230 uczniów na kwotę ponad 1 mln zł.

W załączeniu znajduje się pełna lista tegorocznych stypendystów.

Paulina Tołcz
red.: Anna Augustynowicz

Opublikował: Krystian Guzewicz

23 listopada 2023

Powrót na początek strony