„Biznes na obcasach”, czyli spotkanie kobiet biznesu w Łomży
List podpisany przez marszałka Artura Kosickiego i wicemarszałka Marka Olbrysia przekazała organizatorom Katarzyna Pietraszewska, zastępca dyrektora Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej urzędu marszałkowskiego.
- Różne są miary kobiecych sukcesów. Jedną z nich jest realizowanie się na polu biznesowym. To wielkie wyzwanie, gdyż większość z Was jest także na co dzień - żoną i matką, dbając jak najlepiej o swoje domowe ognisko. Ogromną sztuką jest pogodzenie z powodzeniem wszystkich tych dziedzin życia. Wam udało się to uczynić. Serdecznie tego Paniom gratuluję i podziwiam Was. Cieszę się, że dzisiejsze spotkanie jest doskonałą okazją do wymiany Waszych zawodowych i osobistych doświadczeń. Udanie sprzyja temu ten mniej formalny „„śniadaniowy” charakter naszej debaty"” – podkreślili w liście przedstawiciele zarządu województwa składający także życzenia pomysłów, które mogą „uatrakcyjnić i przyczynić się do rozwoju gospodarczego miasta” oraz życzenia z okazji Dnia Kobiet.
Władze Łomży zainicjowały w 2017 roku cykl "śniadań biznesowych", mniej formalnych spotkań, które miały przyczyniać się do integracji środowiska przedsiębiorców, wymiany wiedzy i doświadczeń. Już od 2018 roku marcowa odsłona tego wydarzenia skoncentrowana jest na paniach prowadzących firmy oraz instytucje i znana jest pod nazwą „Biznes na obcasach”.
- Właśnie minął Dzień Kobiet, zatem w Łomży to piękne święto przedłużyliśmy. Jak zwykle poruszamy przy tej okazji sprawy ważne z punktu widzenia działalności gospodarczej oraz roli kobiet jako menedżerów - mówił otwierając spotkanie prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Życzył paniom, by w ich otoczeniu byli sami „dobrzy ludzie”.
Prezydent Łomży wraz z zastępcą Andrzejem Garlickim wręczyli wszystkim obecnym na spotkaniu paniom tulipany.
W spotkaniu pod hasłem „Być kobietą, być kobietą...” wzięły udział panie nie tylko z Łomży, ale także z różnych ośrodków województwa podlaskiego oraz mazowieckiego. Kilka z nich wzięło udział w debacie prowadzonej przez Magdalenę Bochenek z Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.
- Dzisiaj liczy się współpraca, partnerstwo. To naprawdę się czuje - podkreślała uczestnicząca w dyskusji Ewa Grzegorczuk, przedsiębiorca branży kosmetycznej i założycielka marki Cosmeo.
W wydarzeniu obecne były również znane i wpływowe kobiety ze świata m.in. biznesu oraz mody. Wśród nich m.in. Sylwia Majewicz - stojąca na czele spółki Podlaskie Zakłady Zbożowe w Białymstoku, Elwira Horosz - uznana projektantka mody, ale też prezes Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm - Klubu Kobiet Biznesu, Monika Żochowska - właścicielka oraz współzałożycielka firmy kosmetycznej Phenicoptere, obecnej w 60 krajach świata, Ewa Sznejder - dyrektor Muzeum Przyrody - Dworu Lutosławskich w Drozdowie.
- Mam poczucie, że przedsiębiorcze, zaradne kobiety wyszły z domów i są obecne w branżach przypisywanych niegdyś tylko mężczyznom. Wspieramy się i czujemy większa siłę - powiedziała Elwira Horosz.
Uczestniczki debaty rozmawiały też o feminizmie. Zadeklarowały zgodnie, że mogę się poczuwać do tego określenia jeżeli będzie się ono odnosiło do równouprawnienia. Nie zabrakło wątków dotyczących łączenia karier biznesowych z życiem rodzinnym, zwłaszcza gdy są dzieci.
- Nie możemy być ośmiornicami, które wszystko chcą trzymać w swoich mackach - obrazowo tłumaczyła Monika Żochowska.
Na finał łomżyńskiego „Biznesu na obcasach” organizatorzy zaprosili na pokaz mody. Jeansową kolekcję przygotowała Elwira Horosz wspólnie z dyrektor Bogumiłą Olbryś oraz nauczycielami i uczennicami Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Uczennice wspomnianej szkoły oraz cztery uczestniczki niedawnych wyborów Miss Polonia Województwa Podlaskiego zaprezentowały się także na wybiegu w tych niezwykłych i wyjątkowych kreacjach.
- Moim zdaniem, kobietom jest łatwiej zarządzać. Mają większą wrażliwość, bardziej zwracają uwagę, aby każdy drobiazg służył budowie spójnej całości - powiedziała Bogumiła Olbryś, dyrektor „Wety”.
A ponieważ było to „śniadanie biznesowe” uczestnicy mieli okazję skosztować przekąsek, także przygotowanych przez łomżyńską „Wetę”. Muzyczne wrażenia zaproponował widzom Marcin Wincenciak.
Maciej Gryguc
red.: Cezary Rutkowski
fot.: Urząd Miejski w Łomży oraz Maciej Gryguc
Najnowsze relacje
- . Społeczeństwo Łukasz Prokorym gościł na słynnym Czwartkowym Obiedzie u Diabetyków
- . Społeczeństwo Łomża. W kobietach jest siła
- . Społeczeństwo Dobre dzieciństwo daje moc. 19.11 przybierzmy czerwone barwy i włączmy się w kampanię
- . Społeczeństwo Samorząd województwa z pomocą dla organizacji pożytku publicznego