Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Skwer imienia Pawła Adamowicza oficjalnie otwarty!

W centrum stanęła nowa fontanna wyposażona w kilkanaście dysz z reflektorami z kolorowym światłem. Przy niej dwie główne ścieżki łączące skwer z pozostałymi uliczkami, wygodne ławki, w tym podwieszane, i mnóstwo zieleni. Uroczyste otwarcie zmodernizowanej przestrzeni miało miejsce w niedzielę, 25 maja, podczas miejskiego Festynu Samorządności, w którym wzięli udział m.in. marszałek Łukasz Prokorym, wojewoda Jacek Brzozowski oraz prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

26 maja - Dzień Matki

To dzień celebracji wyjątkowej więzi, ale także okazja do docenienia trudu, jaki każda z matek włożyła w wychowanie dziecka. W niedzielę, 26 maja, po raz kolejny świętujemy Dzień Matki. Z tej okazji Łukasz Prokorym, Marszałek Województwa Podlaskiego, składa wszystkim mamom najserdeczniejsze życzenia.

Urodziny Stowarzyszenia My dla Innych

Stowarzyszenie wspiera funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami już od 16 lat. Jego pracownicy, wolontariusze, członkowie oraz społeczność spotkali się w czwartek, 23 maja na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, aby celebrować rocznicę powstania „My dla Innych”. W uroczystości wziął udział Bartłomiej Trzeciak, dyrektor Gabinetu Marszałka w urzędzie marszałkowskim.Wśród gości spotkania byli także m.in.: wicewojewoda Paweł Krutul oraz prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Powrót na początek strony