Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

11. edycja PKO Białystok Półmaraton

10 maja 2024

Sobota i niedziela (11-12 maja) stolica województwa będzie należy do biegaczy. Ulicami Białegostoku pobiegnie blisko 6,5 tys. osób. Wśród uczestników są dzieci, dorośli i seniorzy. Podobnie jak w latach ubiegłych partnerem strategicznym wydarzenia jest Samorząd Województwa Podlaskiego.

Na sobotę (11 maja) zaplanowano trzy wydarzenia. O godz. 9. wystartowali uczestnicy Biegu Śniadaniowego. Do pokonania mieli 4 km trasy. O godz. 14. w Biegu Juniora pobiegły dzieci i młodzież do lat 14. Sobotnie zmagania zakończy PKO Nocny Bieg na 5 – bieg rozgrywany w ramach PKO Białystok Półmaratonu na dystansie 5 km. Start o godz. 21.

W niedzielę (12 maja) o godz. 10 wyruszą zawodnicy biegu głównego – dystans do pokonania to 21,097 km.

Większość tras wiedzie szerokimi, dwupasmowymi ulicami. Organizatorzy starali się poprowadzić trasę tak, aby przebiegała w otoczeniu terenów zielonych. Biegacze będą startować z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego (przed Teatrem Dramatycznym) i kończyć bieg przy Ratuszu na Rynku Kościuszki. Na trasie zostaną przygotowane punkty kibicowania m.in. namiot Województwa Podlaskiego przy rondzie im. dr. Andrzeja Lussy, gdzie na kibiców będą czekać upominki. A tuż obok namiotu stanie symboliczna brama dla zawodników.

 

Pierwsza edycja białostockiego półmaratonu odbyła się w 2013 roku. Wówczas wzięło w nim udział 600 osób. W tym roku to ponad 10 razy więcej.

PKO Białystok Półmaraton to impreza, którą sami uczestnicy uznali za najlepszy bieg organizowany w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Półmaraton zdobył też tytuł Najlepszego Półmaratonu w Polsce. W 2021 roku został laureatem konkursu Podlaska Marka w kategorii „wydarzenie”.

Szczegółowe informacje dotyczące PKO Białystok Półmaratonu można znaleźć na stronie wydarzenia.

 

Aneta Kursa
red. Marcin Dziekoński
fot.: archiwum UMWP

Publikujący: Aneta Kursa

10 maja 2024

Powrót na początek strony