Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

70 tys. zł dla piłkarzy z klubu Czarni Czarna Białostocka

8 maja 2024

wicemarszałek i przedstawiciele klubu pozują do zdjęcia z czekiem.

70 tys. zł dla piłkarzy z klubu Czarni Czarna Białostocka / Krystian Guzewicz

Klub ujednolici stroje i kupi nowy sprzęt treningowy. Część pieniędzy przeznaczy też na sztab szkoleniowy dla 4. ligowej drużyny seniorów. Czek przekazał wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Malinowski w trakcie wizyty (8 maja) przedstawicieli Czarnych w Urzędzie Marszałkowskim.

Wiceprezes klubu sportowego Mateusz Woroniecki wraz z prezesem Konradem Kochanowskim podkreślili znaczenie dotacji dla rozwoju klubu sportowego.

– Bardzo cieszymy się z dotacji i wsparcia Urzędu Marszałkowskiego. Na pewno bardzo mocno wspomoże to działanie naszego klubu. Mamy 6 zespołów młodzieżowych i zespół 4. ligowy seniorów. Także wydatków mamy sporo – zaznaczył Mateusz Woroniecki.

Podczas spotkania z wicemarszałkiem goście przedstawili osiągnięcia Czarnych Czarna Białostocka, zarysowali plany na przyszłość i podkreślali wpływ klubu na rozwój podlaskiego sportu.

– Jesteśmy dumni z tego, że mimo tego, że wywodzimy się z tak małej miejscowości, jaką jest Czarna Białostocka, to mamy drużynę w każdej kategorii wiekowej – wskazał wiceprezes.

Czarni utrzymują stabilną pozycję w rozgrywkach 4. ligi. Przedstawiciele klubu podkreślali, że chcą walczyć o czołówkę tabeli, ale nie tylko, bo równie ważna jest promocja lokalnego sportu i zachęcanie młodzieży do gry w klubie.

Dawid Korpacz
red. Marcin Dziekoński

Publikujący: Dawid Korpacz

8 maja 2024

Powrót na początek strony