Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Aleksandra Pietruk z wizytą w urzędzie marszałkowskim

8 lipca 2024

Marszałek Łukasz Prokorym na zdjęciu z goścmi urzędu marszałkowskiego

Wizyta olimpijki Oli Pietruk w urzędzie marszałkowskim / Mateusz Duchnowski

Poniedziałkowe (08.07) spotkanie zdominował temat przygotowań białostoczanki do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Marszałek Łukasz Prokorym życzył zawodniczce jak najlepszego wyniku. Strzelczyni podczas wizyty towarzyszyli: trener Paweł Pietruk oraz prezes Klubu Sportowego Kaliber Białystok Włodzimierz Aleksiejuk.

Aleksandra Pietruk strzelecką przygodę w białostockim „Kalibrze” zaczęła w wieku 13 lat. Ma na koncie wiele sportowych sukcesów. Jest wielokrotną mistrzynią Polski seniorek i juniorek oraz medalistką mistrzostw Europy juniorek i mistrzostw świata. W tym roku do jej sukcesów dołączyła kwalifikacja olimpijska. Białostoczanka jest pierwszą w historii strzelectwa sportowego zawodniczką z województwa podlaskiego, która wystąpi w tej dyscyplinie na igrzyskach.

– Cieszę się, że kolejny klub sportowy z Białegostoku będzie reprezentował nasz region na arenie międzynarodowej, a pani Aleksandra Pietruk znajdzie się w gronie podlaskich olimpijczyków – mówił marszałek. – Będę trzymać kciuki i życzę powodzenia. Mam nadzieję, że wszystkie olimpijskie plany się spełnią.

Jak podkreśliła zawodniczka, zarówno sportowo, jak i psychicznie, czuje się przygotowana do zawodów.

– Mam jeszcze niespełna miesiąc do startu, więc szczegółowe przygotowania dopiero przede mną. Występ na igrzyskach będę traktować tak jak każde inne zawody. Właśnie skończyłam swoją przerwę od treningów i wracam na strzelnicę. Pojutrze wyjeżdżamy do Wrocławia, żeby móc postrzelać – powiedziała.

O przygotowaniach do olimpiady mówił też trener zawodniczki i jednocześnie kadry narodowej Paweł Pietruk.

– W sobotę zakończyliśmy przygotowania górskie ogólnorozwojowe, podczas których chodziliśmy po górach, co jest bardzo wskazane w strzelectwie. Lada moment zaczynamy treningi specjalistyczne, więc powoli wchodzimy na obroty z karabinem z obciążeniem i zaraz wyjeżdżamy do Wrocławia na obóz, aby trenować tam nawet do trzech razy dziennie – poinformował.

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu odbędą się od 26 lipca do 11 sierpnia, a Igrzyska Paraolimpijskie od 28 sierpnia do 8 września. W zawodach wystąpi kilkuset naszych reprezentantów.

Paulina Dulewicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Mateusz Duchnowski

Opublikował: Cezary Krystian Rutkowski

8 lipca 2024

Powrót na początek strony