Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Bogdan Dyjuk spotkał się z wiceministrem sportu i turystyki

7 czerwca 2024

Członek zarządu stoi z wiceministrem sportu i turystyki

Bogdan Dyjuk, członek zarządu spotkał się z Piotrem Borysem, wiceministrem sportu i turystyki

Rekompensaty dla szeroko rozumianej branży turystycznej za straty wynikające z funkcjonującej strefy buforowej przy granicy polsko-białoruskiej były tematem czwartkowego (06.06) spotkania Bogdana Dyjuka, członka zarządu z Piotrem Borysem, wiceszefem resortu sportu i turystyki w Warszawie. Przedstawiciel samorządu województwa odwiedził również Polską Organizację Turystyczną, gdzie poruszył wspomniane kwestie.

Bogdan Dyjuk podczas wizyty w Ministerstwie Sportu i Turystyki wnioskował o objęcie wsparciem finansowym jak najszerszej grupy przedsiębiorców.

- Zależy nam, aby pomoc na pokrycie strat trafiła także do przedstawicieli wspomnianej grupy zawodowej, którzy dopiero prowadzą działalność od kilku miesięcy - powiedział członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za promocję województwa i turystyki.

Kolejnym zagadnieniem poruszonym przez członka zarządu było uruchomienie nowych środków na promocję Województwa Podlaskiego w innych rejonach kraju. Bogdan Dyjuk zwrócił uwagę, że wymaga tego bieżąca napięta sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, która zniechęca turystów do ponownego odwiedzania regionu m.in. Puszczy Białowieskiej.

Wiceminister Piotr Borys pozytywnie odniósł się do tych zagadnień.

– Przedsiębiorcy nie zostaną pozostawieni sami sobie. Ta trudna sytuacja musi spotkać się z życzliwym i bardziej elastycznym podejściem strony rządowej – zapewnił.

Dodał również, że kwestia pozytywnego wizerunku Województwa Podlaskiego w kraju jest konieczna oraz zostanie uwzględniona w najbliższych działaniach ministerstwa.

Cezary Rutkowski
red.: Anna Augustynowicz

Publikujący: Cezary Krystian Rutkowski

7 czerwca 2024

Powrót na początek strony