Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Lowlanders Białystok ze wsparciem samorządu województwa – już niedługo rozpocznie marsz po obronę tytułu

21 marca 2024

Marszałek Kosicki, prezes Morko oraz trener trzymający czek od UMWP

Lowlanders Białystok / Michał Pawłowski

7 kwietnia aktualni Mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim – Lowlanders Białystok rozpoczną nowy sezon, w którym powalczą o obronę tytułu najlepszej drużyny w Polsce. Wspieraną przez Samorząd Województwa Podlaskiego drużynę, podczas czwartkowego (21.03) treningu, odwiedził marszałek Artur Kosicki, który przekazał im czek z dotacją na kwotę 325 tys. zł

– Ta dotacja to wyraz podziękowania za dotychczasowe osiągnięcia drużyny. Miło jest mieć poczucie, że przekazywane przez nas dotacje mają swój udział w waszych sukcesach. No i cóż, prosimy o więcej – mówił marszałek Artur Kosicki.

A takich sukcesów klub Lowlanders Białystok ma na swoim koncie coraz więcej. Zakończył sezon 2023 z wynikiem aż 14 punktów, siedmioma wygranymi meczami i tylko jedną porażką. Taki wynik uplasował go na pierwszym miejscu ligowej tabeli.

– Sport to przede wszystkim zdrowie, ale także wyzwania, przed którymi staje każda organizacja sportowa. Jednym z kluczowych elementów prowadzenia drużyny są oczywiście dobrze wyszkoleni zawodnicy, sztab trenerski, odpowiednie warunki do treningu czy zaplecze finansowe. Bez odpowiednich funduszy ciężko jest myśleć o tytułach i sukcesach – powiedział Piotr Morko, prezes klubu Lowlanders Białystok, dodając, że dzięki wsparciu samorządu województwa zawodnikom klubu udało się zdobyć dwa tytuły Mistrza Polski Seniorów, Wicemistrzostwo Polski Seniorów, Mistrzostwo Polski Juniorów oraz 3. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów.

Samorząd województwa wspiera rozwój klubu od  2020 r. Tylko w  ubiegłym roku Lowlandersi otrzymali z budżetu województwa pomoc w wysokości ponad 200 tys. zł.

Paulina Tołcz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Michał Pawłowski

Opublikował: Krystian Guzewicz

21 marca 2024

Powrót na początek strony