Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Mistrzowskie zawody w biegach na nartorolkach

19 września 2023

Budynek WOSiR Szelment

Mistrzowskie zawody w biegach na nartorolkach / WOSiR

Międzynarodowy IV Puchar Podlasia oraz Puchar Polski w biegach na nartorolkach, a także Mistrzostwa Polski w kategorii juniorów to zawody organizowane w Szelmencie w ostatni weekend września (30.09-01.10). Wydarzenie zorganizowane pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego oraz wsparciu finansowym samorządu województwa.

Celem zawodów jest propagowanie biegów na nartorolkach jako dobrą formę aktywnego wypoczynku i alternatywę dla zmian klimatycznych zachodzących w naszym środowisku. Wyłonienie  zwycięzców „IV Pucharu Podlasia” zawodów zaliczanych do Pucharu Polski PZN w kategoriach: Młodzik, Junior mł., Junior, Senior K + M. oraz w kategorii młodszy junior i młodsza juniorka w Mistrzostwach Polski.

Zawody odbędą się w dniach 30.09-01.10.2023 na zamkniętej pętli w WOSIR ze startem i metą w okolicy  budynku głównego WOSiR  Szelment. Start pierwszego zawodnika w dniu 30 września o godzinie 10.30  - 11.00, począwszy od dzieci starszych  do  kategorii open. W dniu 1 października  start o godz. 10.00-10.30.

Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie na drukach PZN  do  28 września  na adres e-mail: awro65@wp.pl do godziny 15.00. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, rok urodzenia, nazwę  klubu. Na zgłoszeniu należy obowiązkowo wpisać rodzaj wiązań, dotyczy to zawodników (od młodzika do seniora ) startujących w Pucharze Polski. Do startu zostaną dopuszczone tylko te osoby, które posiadają zgodę lekarza (aktualne badania lekarskie), dotyczy to kategorii Dzieci Starszych (dziewczęta i chłopcy) nieposiadających licencji , oraz ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków NNW. Numery startowe będą wydawane w dniu zawodów w godzinach 9.30-10.30 w  budynku WOSiR Szelment  (na parterze od strony wyciągu narciarskiego).

Organizatorami zawodów są Podlaski Okręgowy Związek Narciarski w Białymstoku oraz Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szelmencie.

Regulamin i szczegóły dotyczące zawodów dostępne w załączniku.

oprac.: Monika Pańko
red.: Anna Augustynowicz

Publikujący: Monika Pańko

19 września 2023

Powrót na początek strony