Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Piknik z Turośnianką

15 czerwca 2024

Tłum ludzi zasiadający na trybunach

Piknik z Turośnianką

Turniej piłki nożnej, występy artystyczne, konkursy, pokazy i wiele innych atrakcji towarzyszyło sobotniemu (15.06) piknikowi, który się odbył na stadionie w Turośni Kościelnej. Punktem głównym programu był mecz KS Turośnianka z GKS Gródek. W wydarzeniu, którego partnerem strategicznym było Województwo Podlaskie, uczestniczył wicemarszałek Marek Malinowski.

Już wcześniej Turośnianka zapewniła sobie awans do czwartej ligi piłkarskich rozgrywek, z tej okazji lokalne władze przygotowały piknik do wspólnego świętowania.

–  Gratuluję zawodnikom, trenerom i działaczom Turośnianki awansu do czwartej ligi. Życzę powodzenia w wyższej klasie rozgrywek. – mówił wicemarszałek Malinowski.

Takie spotkania jak to sobotnie, to nie tylko integracja lokalnej społeczności, ale także źródło wyjątkowych emocji towarzyszących sportowej rywalizacji. 

W Turośni już od samego rana odbywał się ogromny dziecięcy turniej, w którym wzięło udział ponad 200 dzieci z całego powiatu białostockiego. Fani Jagiellonii Białystok mogli sfotografować się z jej piłkarzami i zobaczyć z bliska trofeum zdobyte przez Mistrza Polski 2023/2024. Na najmłodszych czekały dmuchańce, animatorzy oraz konkursy pełne atrakcyjnych nagród.
Gratką dla starszych uczestników wydarzenia z pewnością był mecz, w którym wzięli udział byli reprezentanci Polski w piłce nożnej oraz artyści, m. in. Radosław Majdan, Jacek Krzynówek, Wojtek Sikora oraz Tomasz Marciniak.

W trakcie spotkania oddany do użytku został budynek medialny z pomieszczeniem vip -owskim oraz salą konferencyjną. Pieniądze na jego budowę gmina Turośń Kościelna otrzymała z budżetu Województwa Podlaskiego z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów.

– Modernizacja gminnego stadionu to nie tylko inwestycja w infrastrukturę sportową, ale także inwestycja w rozwój społeczności lokalnej. Cieszę się, że mogliśmy pomóc – zaznaczył Marek Malinowski.

Punktem kulminacyjnym był mecz ligi okręgowej, w którym KS Turośnianka została pokonana przez GKS Gródek. Sędzią głównym spotkania był Łukasz Kuźma, na co dzień prowadzący zawody w Polskiej Ekstraklasie. Spotkanie zakończyła wspólna zabawa i świętowanie awansu drużyny z Turośni do IV ligi.
                                                                                                              
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krystian Guzewicz

Opublikował: Krystian Guzewicz

15 czerwca 2024

Powrót na początek strony