Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Podlaskie zwierzaki ponownie zachęcają do noszenia kasku

28 czerwca 2024

Ubiegłoroczna kampania o rowerowym bezpieczeństwie i podlaskie zwierzęta wygenerowane z pomocą sztucznej inteligencji podbiła internet, serca odbiorców i zdobyła najwyższe marketingowe nagrody. W tegorocznej odsłonie pojawiły się nowe postacie, a także znani już bohaterowie w nowych rolach. Wyróżnikiem kampanii nadal jest humor, gra słowem – bez straszenia i moralizowania, co bardzo doceniają odbiorcy.

– Kontynuując akcję, województwo podlaskie umacnia swoją pozycję przyjaznej rowerowej destynacji. Turystyka rowerowa jest wpisana w podlaskie DNA: tu biegnie najdłuższy odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, prowadzący przez spektakularne tereny, m.in. cztery parki narodowe. Co roku tysiące osób wybiera region jako cel rowerowych wypadów – rodzinnych i wyczynowych – podkreśla Małgorzata Półtorak, rzeczniczka prasowa Marszałka Województwa Podlaskiego.

Wśród „lobbujących” za kaskiem są m.in.: Jeleń, Dzik, Ryś, Żubr, a nawet Wilk. Każdy z nich ma dobrą radę dla rowerzystów, amatorów hulajnóg i deskorolkarzy.

Popularne hasło ,,Broń bobrze bez kasku" to przekaz, który nie stracił na aktualności. Kask wciąż dla wielu rowerzystów nie jest oczywistym wyborem ­- mimo jednogłośnych argumentów ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia, środowisk rowerowych i Policji.

Nowością w tegorocznej odsłonie akcji jest to, że adresuje nie tylko potrzebę noszenia kasku na rowerze, ale też na hulajnodze czy deskorolce.

Kampania realizowana jest na profilach Facebook, Instagram, Linkedln Województwa Podlaskiego.

 

oprac.: Aneta Kursa

 

 

 

Publikujący: Aneta Kursa

28 czerwca 2024

Powrót na początek strony