Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Przedstawiciele Lowlanders Białystok z wizytą u marszałka

9 lutego 2024

Przedstawiciele Lowlanders Białystok z wizytą u marszałka / Krzysztof Duszyński

Złotego żubra otrzymał marszałek Artur Kosicki od prezesa klubu Piotra Morko, który w towarzystwie wiceprezesa Tomasza Zubryckiego i trenera Chucka Hawthorna odwiedził w piątek (9.02) urząd marszałkowski. Podarunek ten był podziękowaniem za współpracę i wsparcie, które klub otrzymał od województwa w ubiegłym sezonie.

– Jestem bardzo zadowolony z osiągnięć klubu Lowlanders. Zdobycie w 2023 roku tytułu Mistrza Polski drugi rok z rzędu to naprawdę ogromny sukces i wspaniała, inspirująca promocja futbolu amerykańskiego. Jesteście dumą Podlaskiego – mówił marszałek Artur Kosicki.

Pierwsze miejsce w ligowej tabeli drużyna zawdzięcza godzinom treningów, ciężkiej pracy i życiu pełnym wyrzeczeń. Lowlanders zakończyli sezon 2023 z wynikiem aż 14 punktów, siedmioma wygranymi meczami i tylko jedną porażką. Skalę osiągnięcia doskonale pokazuje to, że drugie miejsce w grupie północnej zajął klub Warsaw Mets z wynikiem tylko ośmiu punktów.

Piotr Morko odwiedzając marszałka wskazał, jak niezwykle ważna dla świata sportu jest współpraca z samorządami.

– O tym, że sport potrzebuje wsparcia samorządów, wiedzą wszyscy i bez niego wiele klubów i sportowców nie mogłoby się odpowiednio rozwijać. W imieniu całej drużyny chciałbym podziękować Panu Marszałkowi za wiarę w nas i wsparcie finansowe ze strony Urzędu Marszałkowskiego, dzięki któremu możemy rozwijać futbol amerykański na Podlasiu i godnie reprezentować nasz region w Polsce – podsumował wizytę Piotr Morko.

Sport jest jednym z priorytetów dla obecnego zarządu województwa. Tylko w roku 2023 klub Lowlanders mógł liczyć na wsparcie w wysokości 210 tys. zł.

Dawid Korpacz
red.: Anna Augustynowicz
fot.: Krzysztof Duszyński

Opublikował: Anna Augustynowicz

9 lutego 2024

Powrót na początek strony