Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Spotkanie z Lowlanders Białystok

22 maja 2024

Marszałek i przedstawiciel klubu pozują do zdjęcia

Spotkanie z Lowlanders Białystok

O przyszłej współpracy z obecnym zarządem województwa z marszałkiem Łukaszem Prokorymem rozmawiał Piotr Morko, prezes białostockiej drużyny futbolu amerykańskiego. Spotkanie odbyło się w urzędzie marszałkowskim w środę, 22 maja.

Jak zaznaczył podczas spotkania Piotr Morko, futbol amerykański nigdy nie będzie dyscypliną o podobnym poziomie popularności jak piłka nożna czy siatkówka.

– Wierzymy jednak, że swoją działalnością możemy dawać ludziom dużo radości i dumy, a robimy to chyba dobrze, patrząc na zainteresowanie futbolem wśród mieszkańców naszego regionu. Z dumą reprezentujemy Miasto Białystok oraz Województwo Podlaskie w rozgrywkach krajowych i wierzymy, że owocna współpraca z samorządami jest w pewnym rodzaju wizytówką naszych działań. Mamy nadzieję na taką współpracę w kolejnych latach i życzymy Panu Marszałkowi sukcesów w tej kadencji – mówił Piotr Morko.

O tym, że ta współpraca będzie miała miejsce, zapewnił marszałek Prokorym:

– Stworzyliście coś wyjątkowego, nie tylko drużynę odnoszącą sukcesy, ale i całą społeczność wokół niej – mówił marszałek Prokorym. – Dziękuję za waszą pasję i życzę dalszych sukcesów.

Lowlanders Białystok to klub futbolu amerykańskiego założony w 2006 r. w Białymstoku. Są jednym z czołowych zespołów w Polsce, zdobywcami Mistrzostw Polski w 2018, 2022 i 2023 r., regularnie zajmują wysokie miejsca w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Klub składa się z drużyny seniorskiej oraz zespołów młodzieżowych, kładąc nacisk na rozwój młodych talentów. Lowlanders aktywnie działają w społeczności lokalnej, organizując warsztaty, treningi otwarte i akcje charytatywne. Mecze rozgrywają na Stadionie Miejskim w Białymstoku, przyciągając wielu kibiców.

Już w najbliższą niedzielę (26.05) zapraszamy na mecz Lowlanders Białystok vs Kraków Kings w ramach 6. kolejki Polskiej Futbol Ligii, który zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Paulina Dulewicz
fot.: Kamil Timoszuk

Opublikował: Dawid Korpacz

22 maja 2024

Powrót na początek strony