Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Promocja wypoczynku w województwie: Podlaskie smakuje najlepiej!

1 lipca 2024

Bogdan Dyjuk obok stoiska z miodem.

Promocja wypoczynku w województwie: Podlaskie smakuje najlepiej!

Była to okazja, aby zapewnić mieszkańców stolicy, że wakacje w naszym regionie są bezpieczne, a na odwiedzających czeka tu mnóstwo atrakcji turystycznych. Dwudniowe (29-30.06) wydarzenie, które odbyło się na placu przed Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie, przyciągnęło tłumy zainteresowanych. Do wizyty w Podlaskiem zachęcał m.in. członek zarządu Bogdan Dyjuk.

– Przepiękne, rozległe jeziora, kilometry parków narodowych i krajobrazowych, wspaniali, gościnni mieszkańcy i przepyszne jedzenie – Podlaskie jest różnorodne, ale i bezpieczne. Warto do nas przyjeżdżać. Zapraszamy serdecznie! – przekonywał Bogdan Dyjuk.

Inicjatywa została zorganizowana przez Województwo Podlaskie. Jej partnerem był Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

– Jest mi bardzo miło, że ten instytut żyje w ten weekend i że możemy promować kulturę i region podlaski. Życzę wszystkim wszystkiego dobrego – mówiła Nina Sapa, zastępca dyrektora NIKiDW.

Podlaskie w pigułce

Wydarzenie dotyczyło promocji wypoczynku w województwie podlaskim, ze szczególnym uwzględnieniem regionów przygranicznych. W akcji wzięło udział kilkudziesięciu podlaskich wystawców. Na licznie rozstawionych straganach można było skosztować m.in. miodów, sękaczy, serów, a także zapoznać się z ofertami gospodarzy agroturystyk, hoteli czy pensjonatów.

Właściciel Campingu Navra z miejscowości Puchły k. Narwi Mirosław Stepaniuk nie miał wątpliwości, że takie inicjatywy promujące podlaską turystykę są potrzebne. Przekonywał do tego, że warto odwiedzić nasz region, bo jest on jedyny w swoim rodzaju.

– Nasze województwo to obszar, gdzie koncentrują się wyjątkowe: przyroda, kultura i architektura. Są tu piękne, dziewicze tereny, wielokulturowość, ale też wsie, które charakteryzują się tradycyjną, drewnianą zabudową – wymieniał. – Turyści cenią bardzo spokój, który u nas panuje. Otuleni ciszą, patrzą w gwieździste niebo i odpoczywają.

Aktywnie, wygodnie, smacznie

Podczas spotkania zaprezentowane zostały atrakcje turystyczne regionu – Puszczy Białowieskiej, Augustowa, Suwalszczyzny, Szlaku Tatarskiego, Podlasia Nadbużańskiego i innych. Można było zapoznać się z ofertą szlaków rowerowych, kajakowych, kulturalną, bazy gastronomicznej.

Imprezę poprowadził Maciej Smoliński. O akcent muzyczny zadbał skrzypek Opery i Filharmonii Podlaskiej Maestro Chives. Prezentacje kulinarne zaproponował założyciel oraz właściciel Akademii Kulinarnej Marcin Budynek. Bezpłatnie można było otrzymać mapy, przewodniki, informatory turystyczne oraz pamiątki z regionu. W przygotowanych konkursach czekały atrakcyjne nagrody.

Inicjatywa skierowana była do przedstawicieli branży turystycznej, odczuwających spadek liczby turystów w obiektach w związku z sytuacją przygraniczną.

Anna Augustynowicz
fot.: UMWP

Opublikował: Dawid Korpacz

1 lipca 2024

Powrót na początek strony