Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Promocja wypoczynku w województwie: Podlaskie smakuje najlepiej!

28 czerwca 2024

Plakat zachęcający do promocji województwa podlaskiego

Promocja wypoczynku w województwie: Podlaskie smakuje najlepiej!

Będzie to okazja, aby zapewnić mieszkańców stolicy, że wakacje w naszym regionie są bezpieczne, a na odwiedzających czeka tu mnóstwo atrakcji turystycznych. Na dwudniowe (29-30.06) wydarzenie, które odbędzie się na placu przed Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 66), zaprasza członek zarządu Bogdan Dyjuk.

– Wydarzenie dotyczy promocji wypoczynku w województwie podlaskim, ze szczególnym uwzględnieniem regionów przygranicznych. Zapraszam w najbliższy weekend na Krakowskie Przedmieście w Warszawie, czeka tu mnóstwo atrakcji! – powiedział Bogdan Dyjuk.

Podlaskie w pigułce

Impreza jest dwudniowa i będzie się odbywała w godz. 11-18. W sobotę, 29 czerwca, poprowadzi ją Maciej Smoliński, a umuzyczni skrzypek Opery i Filharmonii Podlaskiej Maestro Chives. Z kolei w niedzielę, 30 czerwca, niewątpliwą atrakcją będą prezentacje kulinarne Marcina Budynka, założyciela oraz właściciela Akademii Kulinarnej (w godz. 11-15).

W ciągu całego weekendu zaprezentowane zostaną atrakcje turystyczne regionu – Puszczy Białowieskiej, Augustowa, Suwalszczyzny, Szlaku Tatarskiego, Podlasia Nadbużańskiego i innych.

Aktywnie, wygodnie, smacznie

Będzie można zapoznać się z najpopularniejszymi szlakami rowerowymi, kajakowymi, ofertą kulturalną i lokalnych organizatorów turystyki, gestorów bazy noclegowej i gastronomicznej. Producenci wyrobów regionalnych będą czekali ze swoimi produktami. Nie zabraknie także rękodzielników.

Dodatkowo bezpłatnie będzie można otrzymać mapy, przewodniki, informatory turystyczne oraz pamiątki z regionu. Przewidziane są także konkursy z nagrodami.

Inicjatywa została zorganizowana przez Województwo Podlaskie. Jej partnerem jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Skierowana jest do przedstawicieli branży turystycznej, odczuwających spadek liczby turystów w obiektach w związku z sytuacją przygraniczną.

Anna Augustynowicz

 

Opublikował: Cezary Krystian Rutkowski

28 czerwca 2024

Powrót na początek strony