Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

VIII BŁOTNA LIGA MISTRZÓW

27 czerwca 2024

Plakat_swampions_podlasie_2024.jpg

W najbliższy weekend, 29-30 czerwca na boisku nad zalewem w Korycinie odbędą się najbrudniejsze, najzabawniejsze i najbardziej ekstremalne rozgrywki piłki nożnej. To największa w Europie Środkowej impreza poświęcona piłce błotnej. W zawodach wystąpi ok. 300 zawodników, 25 zespołów: 5 w kategorii KOBIETY oraz 20 w kategorii MĘŻCZYŹNI. Zostanie rozegranych ponad 60 meczów. Rozgrywki zostały objęte honorowym patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz zostały zrealizowane dzięki wsparciu Województwa Podlaskiego.

BŁOTNA LIGA MISTRZÓW / SWAMPIONS SOCCER LEAGUE to unikalne wydarzenie sportowe, popularyzujące zdrowy styl życia w urokliwych zakątkach naszego województwa. To także największe w Polsce zawody skierowane do europejskich drużyn piłki błotnej. Celem Błotnej Ligi Mistrzów jest promocja regionu i sportu poprzez konfrontację podlaskich i polskich zespołów z europejskimi drużynami tej odmiany piłki kopanej. Bazując na unikalnym położeniu Podlasia, Błotna Liga Mistrzów ma też na celu integrację poprzez zabawę i wspólne spędzanie czasu mieszkańców wschodniej i zachodniej Europy. W Błotnej Lidze Mistrzów każdy jest Mistrzynią i Mistrzem, a na błotnej murawie łatwiej jest najeść się błota niż wstydu! To doskonała okazja, aby przypomnieć, że sport to nie tylko rywalizacja i walka o medale, ale także idea, która potrafi jednoczyć ludzi z całego świata.

Mottem wydarzenia jest hasło: „Obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!”.

Piłka błotna to czysta rozrywka i zabawa (błoto jest naturalnym i tanim antydepresantem), nie ma tutaj zawodowców lub amatorów. Są za to maniacy najbrudniejszej i najdziwniejszej wersji naszej ukochanej gry (piłki nożnej), których zaangażowanie „potwierdza rachunek za pranie”! Tegoroczne zawody rozegrane zostaną w ramach Ogólnopolskich Dni Truskawki w Korycinie, który jest prawdziwą mekką błotnego futbolu!

Szczegółowy regulamin i harmonogram rozgrywek znajduje się tutaj.


źródło: SWAMPIONS SOCCER LEAGUE
oprac.: Paulina Dulewicz

Publikujący: Paulina Dulewicz

27 czerwca 2024

Powrót na początek strony