Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Ponad milion złotych więcej na lepszą edukację

17 listopada 2022

Granatowa grafika z opisem i kwotą dofinansowania

Ponad milion złotych więcej na lepszą edukację

Więcej zajęć dodatkowych dla uczniów, szkoleń dla nauczycieli, wyposażonych pracowni. Zarząd województwa na posiedzeniu w czwartek, 17 listopada, przyznał dodatkowe pieniądze z funduszy europejskich na realizowane już projekty, które zakładają rozwój kompetencji u uczniów podlaskich szkół.

Dzięki zwiększeniu dofinansowania więcej atrakcyjnych zajęć i szkoleń będą mieli uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym, szkół podstawowych w: Szumowie, Srebrnej, Grądach-Woniecko, Kołomyi, Jaświłach, Dolistowie Starym, Białostoczku, Zabłudowie, Dobrzyniówce, Rafałówce, Czartajewie i w Kobylinie-Borzymach.

Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na doposażenie pracowni szkolnych m.in. w monitory, komputery czy pomoce dydaktyczne, wyjazdy edukacyjne, zwiększenie liczby godzin zajęć dodatkowych (np. teatralnych, przyrodniczych) i wyrównawczych (logopedycznych, terapeutycznych) oraz specjalistyczne szkolenia dla nauczycieli.

– Zależy nam, aby w podlaskich szkołach edukacja była na jak najwyższym poziomie, dlatego przeznaczyliśmy dodatkowe wsparcie na realizowane już projekty. Zostały one wyłonione w konkursie unijnym dotyczącym uatrakcyjnienia i podniesienia jakości kształcenia – powiedział Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny m.in. za edukację.

Konkurs został rozstrzygnięty w 2020 r. Łączna wartość projektów wybranych do dofinansowania wynosi ponad 39 mln zł, z czego wartość dofinansowania (po zwiększeniu puli) przekracza 35 mln zł.

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Sawicka

Opublikował: Natalia Adamowicz

17 listopada 2022

Powrót na początek strony