Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Artystyczne podsumowanie sezonu w Podlaskim Instytucie Kultury

12 czerwca 2024

Artystyczne podsumowanie sezonu w Podlaskim Instytucie Kultury / PIK

Kurpie Zielone i Podlaskie Ognisko Baletowe, to grupy, które wystąpią na koncercie podsumowujący rok artystyczny w Podlaskim Instytucie Kultury. Odbędzie się on w piątek, 14 czerwca, o godz. 17 na Auli Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Bilety można kupić online na stronie instytutu.

Kurpie Zielone to jedna z najstarszych i największych w Polsce grup prezentujących folklor w formach stylizowanych i scenicznych. Repertuar zespołu to kolaż pokazujący różnorodność, wielokulturowość oraz wieloetniczność Polski. Zespół tworzą studenci i uczniowie oraz osoby pracujące nie tylko z Białegostoku, ale z całego województwa podlaskiego.

Podlaskie Ognisko Baletowe to blisko sześćdziesiąt młodych baletnic kształcących umiejętności taneczne pod okiem utytułowanej i cenionej w regionie instruktorki Oksany Prus tworzącej wspaniałe choreografie. Tancerki są młodymi, pełnymi pasji entuzjastkami tańca klasycznego.

Dwa dni później – w niedzielę, 16 czerwca, działający przy Podlaskim Instytucie Kultury Teatr ProScenium zaprasza do Domu Ludowego w Supraślu na dwa spektakle. O godz. 16.00 na przedstawienie „…i po ptakach, czyli Tadek i Władek show”, a o godz. 17.00  na spektakl  „KOŃec”. Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny.

źródło: Podlaski Instytut Kultury

Opublikował: Anna Augustynowicz

12 czerwca 2024

Powrót na początek strony