Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Misja – Muzeum. Początek w Kalinówce Kościelnej

3 października 2022

Dzieci oglądają eksponaty w muzeum

Muzeum Podlaskie w Białymstoku rozpoczyna we wtorek, 4 października 2022 r., realizację projektu edukacyjnego Misja – Muzeum, skierowanego do uczniów wiejskich szkół. Edukatorzy ze wszystkich oddziałów Muzeum Podlaskiego zaprezentują dzieciom swoje placówki, ich specyfikę i kolekcje. Na zakończenie każdej z takich wizyt uczniowie zostaną zaproszeni do odwiedzenia muzeów.

Rewizyta, czyli dzień spędzony w muzeum, będzie obfitował w różnego typu wydarzenia: kuratorskie oprowadzanie po wystawach, warsztaty, „laboratoria z zabytkiem”, kreatywne odtwarzanie scen historycznych i wiele innych atrakcji.

– Chcemy w przyjemny sposób zapoznać uczniów z podlaskich wsi z zasobami kulturowymi naszego muzeum organizując edukacyjne sesje wyjazdowe, podczas których odbędą się zajęcia interaktywne aktywizujące uczestników, inspirujące do odkryć i działań twórczych, jak również zachęcające do uczestnictwa w kulturze – poinformowali organizatorzy..

Projekt rozpoczyna się we wtorek, 4 października 2022 r., wizytą w Zespole Szkół w Kalinówce Kościelnej. W dalszej kolejności edukatorzy odwiedzą: Szkołę Podstawową w Starej Kamionce (6.10.), Szkołę Podstawową w Radulach (10.10), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ogrodniczkach (14.10), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzyniewie Dużym (18.10.), Szkołę Podstawową w Łubinie Kościelnym (25.10.) i Zespół Szkół w Brańsku (28.10.).

Pierwsza rewizyta już 19 października w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku.

Więcej informacji o projekcie na stronie muzeum.

źródło: Muzeum Podlaskie w Białymstoku
oprac.: Barbara Likowska-Matys

Publikujący: Barbara Likowska-Matys

3 października 2022

Powrót na początek strony