Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

„Pani Pylińska i sekret Chopina” – urodzinowa niespodzianka w Teatrze Dramatycznym

22 lutego 2024

To sztuka, która ukazuje, w jaki sposób muzyka kształtuje paletę naszych emocji oraz stosunek do otaczającego nas świata, a zwłaszcza do drugiego człowieka. Spektakl przedstawia sylwetkę Fryderyka Chopina, który jest nie tylko mistrzem, ale przewodnikiem i nie tyle po świecie muzyki, ile po życiu w ogóle. Z okazji zbliżającej się rocznicy urodzin kompozytora, bilety na przedstawienie według sztuki Érica-Emmanuela Schmitta będzie można kupić w promocyjnej cenie.

Bohater przedstawienia Éric podczas muzycznych spotkań ze swoją nauczycielką Panią Pylińską, zgłębia rozmowy o kompozytorze, o jego pasji, a przede wszystkim o wrażeniach, uczuciach oraz emocjach, które wywoływał i nadal wywołuje. W postać Érica, w przedstawieniu wyreżyserowanym przez Adama Opatowicza, wciela się Michał Przestrzelski. Aktorowi na scenie towarzyszą Arleta Godziszewska, Agnieszka Możejko-Szekowska i Kamila Wróbel-Malec.

– Lubię grać w spektaklu „Pani Pylińska i sekret Chopina”, ponieważ pozwala, chociaż na chwilę wysiąść z wyścigówki i zapomnieć, że muszę pędzić. Ta sztuka przypomina nam, że natura człowieka jest jak dom, który czasami trzeba rozebrać, żeby móc przyjrzeć się każdej cegle i w razie wątpliwej jakości którejś z nich, po prostu ją wymienić. Przedstawienie to jest doskonałą praktyką uważności na uczucia, którym wolimy się nie przyglądać, a tylko kiedy to zrobimy, mamy szansę osiągnąć harmonię podobną do tej, którą Chopin wypełniał swoje utwory – mówi Michał Przestrzelski.

„Panią Pylińską i sekret Chopina” można obejrzeć już 23, 24 i 25 lutego o godz. 19.00, w Uniwersyteckim Centrum Kultury przy ulicy Ciołkowskiego 1N. Z okazji przypadającej 22 lutego rocznicy urodzin wielkiego kompozytora, Teatr Dramatyczny przygotował specjalną akcję promocyjną. Tylko w czwartek (22.02) bilety na spektakl będzie można kupić w promocyjnej cenie – 35 zł. Promocja będzie obowiązywała zarówno w kasie teatru, jak i w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.

 

źródło: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki
oprac.: Aneta Kursa

Opublikował: Małgorzata Sawicka

22 lutego 2024

Powrót na początek strony