Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

„Wszystko w rodzinie” oraz „Posprzątane” w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku

10 czerwca 2024

Teatr Dramatyczny zaprasza na ostatnie spektakle w tym sezonie / Bartek Warzecha/Teatr Dramatyczny

Jeszcze przed przerwą wakacyjną Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki zaprasza do obejrzenia spektakli w sezonie 2023/2024. Dzieło Ray’a Cooney’a – farsa „Wszystko w rodzinie” oraz sztuka amerykańskiej pisarki Sary Ruhl „Posprzątane” to dwie ostatnie propozycje repertuarowe instytucji.

„Wszystko w rodzinie” to farsa w reżyserii Witolda Mazurkiewicza – reżysera znanego podlaskiej publiczności, dyrektora Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Akcja przedstawienia toczy się w szpitalu św. Andrzeja w Londynie, gdzie pacjenci czekają na szykowane specjalnie dla nich przedstawienie świąteczne. Jednocześnie odbywa się tam zjazd neurologów. Jeden z lekarzy dowiaduje się o niespodziewanej wizycie kogoś bliskiego, o którego istnieniu do tej pory nie miał najmniejszego pojęcia.

  • Spektakl będzie można obejrzeć 15 i 16 czerwca o godz. 18.00 w Kinie Ton.

Sezon artystyczny 2023/2024 instytucja zakończy spektaklem „Posprzątane” w reżyserii Bożeny Baranowskiej. Przedstawienie opowiada o skomplikowanej naturze kobiet, o ich wręcz niezwykłej, archetypowej więzi. Sara Ruhl – autorka sztuki doskonale opisała cztery zróżnicowane portrety kobiet. W obliczu zagrożenia, wyrządzanej krzywdy, niesprawiedliwości, wobec śmierci – kobiety się jednoczą i potrafią wznieść się ponad indywidualne, egoistyczne dążenia; stają się wspólnotą.

  • Tę wielowymiarową, zabawną, ale też wzruszającą historię publiczność będzie miała okazję zobaczyć 21 czerwca o godz. 19.00 oraz 22 i 23 czerwca o godz. 18.00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury.

- Wyjście do teatru to doskonała okazja i ostatnia przed przerwą wakacyjną, aby chodź na chwilę oderwać się od codzienności. Teatr to swoiste zwierciadło, poprzez pokazanie historii bohaterów możemy zauważyć własne cechy, schematy zachowań, działań. Spektakle na żywo, szczególnie z pewną dozą humoru, jak te prezentowane w czerwcu przez Teatr Dramatyczny, nie tylko rozśmieszą i poprawią nastrój – pozwolą też zatrzymać i poddać się refleksji – mówi Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego w Białymstoku.

Bilety na spektakle w cenie: 65 zł – normalny, 55 zł – ulgowy oraz 40 zł – studencki dostępne w kasie teatru (ul. Suraska 1) oraz w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.

red.: Cezary Rutkowski
fot.: Bartek Warzecha/Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku

Opublikował: Aneta Kursa

10 czerwca 2024

Powrót na początek strony