Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Zaproś mamę do teatru!

22 maja 2024

Czterech przebranych aktorów na scenie podczas spektaklu

Zaproś mamę do teatru!

Z okazji Dnia Matki Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przygotował wyjątkową ofertę. Tylko w piątek (24 maja) przez cały dzień będzie można kupić bilety w cenie 40 zł na spektakl „Skąpiec” Moliera w reżyserii Tomasza Mana. Sztuka będzie grana 25 i 26 maja o godz. 16. w Kinie Ton.

„Skąpiec” Moliera to komedia o nadmiernej miłości do pieniędzy. Harpagon, główny bohater sztuki, kocha tak bardzo swoje bogactwo, że nie potrafi się nim z nikim dzielić, nawet z najbliższymi. Zaaranżował córce i synowi małżeństwa „korzystne” tylko dla niego, ale wymyślony przez Harpagona plan się nie udaje.

Każde z jego dzieci zakochuje się w kimś innym. Na domiar złego „ktoś ukradł” Harpagonowi skrzynkę pełną złota… Komedia Moliera jest napisana znakomicie – wartkim i dowcipnym dialogiem. Obfituje również w wiele śmiesznych sytuacji. A postaci Molier wykreował po mistrzowsku – są pełnokrwiste, intrygujące i energiczne. Ta ponadczasowa sztuka nadal nas bawi i co warte podkreślenia – wywołuje wrażenie aktualności.

 

źródło: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
oprac.: Aneta Kursa

więcej informacji na stronie Teatru Dramatycznego

Opublikował: Krystian Guzewicz

22 maja 2024

Powrót na początek strony