Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Bal Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej

27 stycznia 2024

Bal Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej / TV Narew

Polonezem - jak każe tradycja - rozpoczął się w sobotę 27 stycznia doroczny bal karnawałowy organizowany przez miejski oddział Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej (TPZŁ). Uczestniczący w nim w raz małżonką Bogumiłą wicemarszałek Marek Olbryś poprowadził korowód w pierwszej parze z prezes oddziału Marią Konopką.

- To wielka przyjemność spędzać taki karnawałowy wieczór w pięknym toczeniu i miłym towarzystwie, a takie stanowią ludzie, którzy kochają Łomżę i wiele czynią dla dobra miasta. Ten tradycyjny bal to nie tylko zabawa, ale także okazja do spotkań, rozmów, refleksji, wymiany pomysłów. Wspólnych tematów nie brakuje ludziom, którzy są przyjaciółmi Ziemi Łomżyńskiej - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Bal łomżyńskiego oddziału TPZŁ ma 12-letnią tradycję.

- Tym razem jest to także 65. rocznica naszego oddział. Cieszę się, że z roku na rok to grono przyjaciół rośnie. Zaczynamy tradycyjnie elegancją i szykiem, czyli polonezem, zaplanowaliśmy wiele niespodzianek. Jest jak zwykle aukcja i loteria, a zgromadzone fundusze wykorzystamy na przygotowywanie ważnych dla oddziału wydarzeń - poinformowała prezes Maria Konopka.

Po raz pierwszy w nowej roli w balu udział wziął Piotr Serdyński, od niedawna zastępca prezydenta Łomży. Wyraził nadzieję na dobrą współpracę samorządu i TPZŁ.

- To dobry czas od świąt Bożego Narodzenia, witania nowego roku, karnawału, Walentynek, czyli czas radości, wesołości, przyjaźni, miłości - podkreślała Alicja Dąbrowska, wiceprezes oddziału łomżyńskiego TPZŁ.

Dobra zabawa przyjaciół Łomży i Ziemi Łomżyńskiej trwała tradycyjnie do białego rana,

 

tekst: Maciej Gryguc
fot. Telewizja Narew

Publikujący: Monika Pańko

27 stycznia 2024

Powrót na początek strony