Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Białostocki WORD rusza z cyklem webinarów dla kierowców i fanów motoryzacji

17 listopada 2023

Budynek WORD.

W szkoleniach będzie mógł brać udział każdy posiadacz konta na Facebook’u oraz kanele YouTube, a w przyszłości również na TikToku. W każdy wtorek między 9:30 a 9:45 egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego poprowadzi program z poradami pt. „Motociekawostki”. Najbliższy webinar odbędzie się już 21 listopada.

Motociekawostki będą programem „live”. Na razie przewidzianych jest sześć odcinków. Znajdziemy w nich odpowiedzi m.in. na pytania: jak sobie radzić z poślizgami, co oznaczają różne tajemnicze przyciski i systemy w aucie, co to jest reguła trzech sekund (o tym w najbliższym programie) lub jak sprawić, że nasze auto odpali, gdy przyjdą ujemne temperatury.

A już w najbliższy czwartek, 23 listopada, o godz. 9:30 ośrodek zaprasza na dłuższy webinar: „Opony zimowe: kiedy je zmieniać i dlaczego to takie ważne”. Będzie to pierwszy z cyklu programów, w których egzaminator opowie m.in. o kategoriach praw jazdy, o tym, jak przygotować się dobrze do egzaminu. Odpowie też na pytania: czy można bez prawa jazdy jeździć elektrycznym motorowerem, jak i po co nosić odblaski oraz co to jest martwe pole. Będzie też kilka porad dla osób, które korzystają z elektryków.

W czasie wszystkich webinarów będzie można w komentarzach zadawać pytania oraz już teraz zgłaszać propozycje tematów, które powinny zostać poruszone. Zajęcia będą organizowane co najmniej do końca tego roku.

Aby wziąć udział w nim udział, wystarczy polubić fanpage WORD-u na FB lub zasubskrybować kanał ośrodka na YT.

źródło: WORD
oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: Kamil Timoszuk

Publikujący: Anna Augustynowicz

17 listopada 2023

Powrót na początek strony