Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Biesiada brańska

4 września 2023

Biesiada brańska / Krzysztof Duszyński/UMWP

Wspólne śpiewanie piosenek, konkurs taneczny, stoiska z lokalnymi przysmakami. To wszystko czekało na uczestników biesiady, która odbyła się w sobotę, 2 września, na brańskim placu miejskim. We wspólnej zabawie uczestniczył wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz. Partnerem wydarzenia było Województwo Podlaskie.

– Takie spotkania, jak dzisiejsze, są bardzo ważne. Nie tylko sprzyjają podtrzymywaniu sąsiedzkich więzi i integrowaniu międzypokoleniowemu. Dzięki nim kultywowane i rozpowszechniane są tradycje ludowe, a o dziedzictwo powinniśmy dbać – mówił Sebastian Łukaszewicz.   

Biesiadę w stylu dziadków rozpoczął występ Zespołu Pieśni i Tańca „Skowronki”. Następnie wybrzmiały piosenki harcerskie w wykonaniu 15. WDH im. „Inki”. Odbył się konkurs taneczny „Pod nóżkę”, w którym można było zdobyć atrakcyjne nagrody. Spotkanie zakończyła wspólna biesiada z zespołem muzycznym Ex-Peryment.

Organizatorem wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich BONA w Brańsku. W spotkaniu wzięła udział także m.in. Agata Puchalska, dyrektor Departamentu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji w urzędzie marszałkowskim. 

Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krzysztof Duszyński

Publikujący: Małgorzata Sawicka

4 września 2023

Powrót na początek strony