Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Dożynki Diecezjalne w Łubinie Kościelnym

11 września 2023

Dożynki Diecezjalne w Łubinie Kościelnym / Organizator

Wierni ze wszystkich parafii diecezji drohiczyńskiej zebrali się tłumnie w sobotę, 9 września, na placu parafialnym w Łubinie, by dziękować Bogu za udane plony. W wydarzeniu wziął udział Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Marek Malinowski.

­– Choć podlaskie rolnictwo się zmieniło w czasie ostatnich kilkudziesięciu lat, jedno pozostało niezmienne. To dzięki pracy rolników na każdy polski stół codziennie trafia żywność. I to dzięki ich przywiązaniu do tradycji możemy podziwiać piękne symbole dożynkowe, które są też dowodem na urodzajną ziemię – mówił Marek Malinowski.

Dożynki rozpoczęły się o godzinie 11 od liturgii na placu celebry. Mszy przewodniczył ks. bp dr Piotr Sawczuk. W jej trakcie pobłogosławiono wieńce dożynkowe, ziarna zbóż i chleb. Potem, zgodnie z tradycją, rozdzielono jego kawałki wśród wiernych. Nieodzownym elementem dożynek był konkurs na najładniejszy wieniec.

Po zakończeniu uroczystości, jej goście mogli zobaczyć występ ludowego zespołu pieśni i tańca „Skowronki”. Spotkanie zwieńczył koncert gwiazdy disco-polo Zenka Martyniuka.

oprac.: Dawid Korpacz
red.: Anna Augustynowicz
fot.: Organizator

Opublikował: Małgorzata Sawicka

11 września 2023

Powrót na początek strony