Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

„Gwiazdka dla Schroniska”. Świąteczna akcja na rzecz zwierząt w Sokółce

27 listopada 2023

„Gwiazdka dla Schroniska”. Świąteczna akcja na rzecz zwierząt w Sokółce / UMWP

Kilkanaście tysięcy złotych z przeznaczeniem na sokólskie schronisko dla zwierząt zebrano podczas niedzielnego (26.11) kiermaszu zorganizowanego przez tamtejszą Fundację Pomocy Zwierzętom Vita Canis. Samorząd województwa, który był partnerem wydarzenia, reprezentowała członek zarządu województwa Wiesława Burnos.

Jak zauważyła Wiesława Burnos, konieczne jest wspieranie tego typu szczytnych akcji.

– Zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest zapewnienie godnych warunków dla zwierząt bezdomnych. Zarząd województwa z radością dołączył do tej inicjatywy, to wyraz naszego zobowiązania do troski o te istoty, które nie zawsze mają szansę na lepsze życie – mówiła członek zarządu.

 Niedzielna akcja to wiele atrakcji. W siedzibie sokólskiego Klubu Senior+ zorganizowano kiermasz wypieków i rękodzieła. Pomyślano też o dzieciach, na które czekały liczne niespodzianki.

Dzięki niedzielnemu przedsięwzięciu na wsparcie czworonogów trafi niemal 16 tys. zł z kiermaszu i przedsprzedaży internetowej. Pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby schroniska związane m.in. z zakupem karmy dla zwierząt, kosztami sterylizacji, kastracji, leczenia, szczepienia, czy bieżące naprawy.

Fundacja prowadząca placówkę w Sokółce od wielu lat organizuje też różnego rodzaju akcje wolontariackie, w tym dotyczące szczepień czy sterylizacji, wspomagając właścicieli, którzy są w trudnej sytuacji materialnej i nie stać ich na leczenie swoich podopiecznych.

Monika Pańko
red.: Edyta Chodakowska-Kieżel

Opublikował: Małgorzata Sawicka

27 listopada 2023

Powrót na początek strony