Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Nowy wóz bojowy zasilił jednostkę OSP Jaczno

10 lutego 2024

P2220558.jpg

Nowy wóz bojowy zasilił jednostkę OSP Jaczno / UMWP

Ratowniczo-gaśnicze Iveco zastąpiło starego i wysłużonego Stara 244. Zakup wozu został dofinansowany z budżetu województwa. W oficjalnym przekazaniu pojazdu w sobotę, 10 lutego uczestniczyła członek zarządu Wiesława Burnos.

Uroczystości rozpoczęło nabożeństwo w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie. Następnie wszyscy uczestnicy zgromadzili się na placu przed jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej Jaczno.  

– Wsparcie ochotniczych straży pożarnych jest niezmiernie istotne, ponieważ to właśnie wy, jako ochotnicy angażujecie się bezinteresownie, oddając czas i energię dla dobra społeczności lokalnej – mówiła Wiesława Burnos, zwracając się do strażaków. – Dzięki waszemu zaangażowaniu i determinacji mieszkańcy Jaczna mogą czuć się bezpiecznie – dodała.

Strażacy ochotnicy najczęściej wyjeżdżają do akcji ratowniczych związanych z sadzą w kominach, a także monitorują wylewającą rzekę Sidrę. Bywają także akcje związane z udzielaniem pierwszej pomocy oraz pożarami. 

Nowy pojazd wyposażony jest w 4-drzwiową kabinę załogową, która pomieści sześciu strażaków. Stanowi nieocenione wsparcie dla jednostki, umożliwiając szybką i skuteczną interwencję w przypadku różnorodnych zagrożeń. Samochód spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Jak podkreślił Stanisław Kirejczyk, komendant gminny OSP Dąbrowa Białostocka jego zakup był niezbędny.

– Jednostka posiadała wcześniej samochód, który wysłużył swoje lata, był stary i wyeksploatowany. Cieszę się, że pojawiła się możliwość zakupu nowego, zwłaszcza że już w tym roku wyjechał do kilku akcji – mówił.

Zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego kosztował 1,1 mln zł. To już trzeci tego typu pojazd zakupiony do jednostek OSP w gminie Dąbrowa Białostocka.

Paulina Tołcz
red.: Aneta Kursa
fot.: Krzysztof Bochenko/UMWP

Publikujący: Paulina Tołcz

10 lutego 2024

Powrót na początek strony