Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Odnowiono obiekty Ochotniczej Straży Pożarnej w Krynkach

26 stycznia 2024

Zgromadzeni oficjele w remizie strażackiej

Odnowiono obiekty Ochotniczej Straży Pożarnej w Krynkach

W ramach inwestycji zmodernizowano remizę strażacką, docieplono budynek gospodarczy, wybudowano wiatę i zagospodarowano teren wokół. W uroczystym otwarciu obiektów w piątek, 26 stycznia, uczestniczyła członek zarządu województwa Wiesława Burnos.

Przedsięwzięcie zrealizowano z udziałem środków z budżetu województwa. Jego całkowita wartość to ponad 700 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniosło 550 tys. zł.

– Strażak to zawód zaufania publicznego, który należy doceniać. To w OSP tkwi siła społeczności, gotowość do pomocy i oddanie lokalnej wspólnocie. Dlatego cieszę się, że jako zarząd województwa mogliśmy się przyczynić do podniesienia standardów pracy kryńskiej jednostki, przełoży się to bowiem na bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu – mówiła Wiesława Burnos.

Przedsięwzięcie przebiegało dwuetapowo. Najpierw przebudowano budynek remizy strażackiej – docieplono go, wymieniono elewacje i stolarkę okienną, odnowiono wnętrza. W budynku gospodarczym wykonano nowe posadzki, a stare okna i drzwi zostały wymienione. Nie zabrakło termomodernizacji obiektu.

Wiele zyskał też teren wokół remizy. Tam ułożono kostkę brukową. Firma z Michałowa, która realizowała inwestycję, zajęła się też utwardzeniem terenu przy budynku gospodarczym, wykonaniem napisu na siedzibę strażaków i budową wiaty.

Jednostka OSP z Krynek liczy 38 członków, z czego 18 to osoby mogące brać bezpośredni udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Na co dzień zajmuje się walką z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami. Do jej zadań należy także przeprowadzanie szkoleń i warsztatów z bezpieczeństwa.

Anna Augustynowicz
red.: Aneta Kursa
fot.: Krzysztof Bochenko/UMWP

Opublikował: Krystian Guzewicz

26 stycznia 2024

Powrót na początek strony