Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Plac zabaw w Wysokiem Mazowieckiem zostanie odnowiony i powiększony

25 marca 2024

Członek zarządu Malinowski, radny Siekierko, prezes Mojkowska oraz dyrektor Szepietowska

Plac zabaw w Wysokiem Mazowieckiem

Pojawi się nowy zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami, powstaną nawierzchnie z naturalnego piasku, a ogrodzenie zyska bezpieczną formę. Umowę na dofinansowanie tej inwestycji podpisał w poniedziałek, 25 marca, członek zarządu Marek Malinowski oraz przedstawicielki Stowarzyszenia Oświatowego Tęczowa Dwójeczka w Wysokiem Mazowieckiem: prezes Iwona Mojkowska i wiceprezes Anna Tymińska. W spotkaniu uczestniczył także wiceprzewodniczący sejmiku Łukasz Siekierko.

– Najmłodsi mieszkańcy naszego regionu to nasza radość i przyszłość. Jako zarząd województwa troszczymy się o to pokolenie, stwarzając mu bezpieczne, atrakcyjne warunki wychowania i edukacji – zaznaczył Marek Malinowski.

W podobnym tonie wypowiedział się, mieszkający w Wysokiem Mazowieckiem, wojewódzki radny Łukasz Siekierko.

– Cieszę się, że akurat ta inwestycja powstanie w moim mieście. Mamy tam piękny park z fontanną i nowy plac zabaw w tych okolicach na pewno uszczęśliwi mieszkańców – zapewniał.

Beneficjentem przedsięwzięcia jest, działające przy Przedszkolu Miejskim nr 2, Stowarzyszenie Oświatowe Tęczowa Dwójeczka. Jego prezes Iwona Mojkowska przyznała, że „inwestycja w najmłodszych, to najlepsza inwestycja”.

– W dobie komputerów i komórek dzieci powinny dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu. I naszym zadaniem jest zachęcenie ich do tego – mówiła.

Z kolei Dorota Szepietowska, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Wysokiem Mazowieckiem, dodała, że na tej inicjatywie skorzystają wszyscy mieszańcy miasta.

Inwestycja ma być gotowa do końca czerwca br. Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie ponad 96 tys. zł.

Anna Augustynowicz
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Krystian Guzewicz

Opublikował: Krystian Guzewicz

25 marca 2024

Powrót na początek strony