Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Prezydent Białegostoku powołał nowych zastępców

16 maja 2024

Nominacje otrzymali Eliza Agnieszka Cybulko, Marek Masalski i Tomasz Klim. Prawą ręką, czyli pierwszym zastępcą prezydenta pozostaje pełniący tę funkcję od 2015 roku Rafał Rudnicki. W czwartek, 16 maja, nowi zastępcy Tadeusza Truskolaskiego odebrali akty powołania i złożyli ślubowanie. Gratulowali im m.in.: marszałek Łukasz Prokorym, członek zarządu województwa Jacek Piorunek, wiceprzewodniczący sejmiku Jarosław Zygmunt Dworzański, wicemarszałek senatu Maciej Żywno, posłowie: Barbara Okuła i Krzysztof Truskolaski oraz wojewoda Jacek Brzozowski.

Zanim jednak przystąpiono do powołań, prezydent Białegostoku odwołał dwóch dotychczasowych zastępców, czyli Zbigniewa Nikitorowicza i Przemysława Tuchlińskiego. Tadeusz Truskolaski podkreślał, że nie jest to efekt ich „złej pracy”, ale nowej rzeczywistości politycznej i układu sił w obecnej radzie miasta.

– Bardzo wam dziękuję za te lata współpracy. I zapewniam, że wasze doświadczenie zostanie wykorzystane w strukturach miasta – zaznaczył.

Nowe twarze w zespole prezydenta Białegostoku

Eliza Agnieszka Cybulko z Trzeciej Drogi będzie odpowiadała za gospodarkę komunalną, ochronę środowiska i sprawy społeczne. Do tej pory dała się poznać jako aktywna działaczka Polski 2050.

Natomiast za obszar edukacji, inwestycji i za Zarząd Dróg Miejskich będzie odpowiedzialny Tomasz Klim. To prawnik specjalizujący się w audycie wewnętrznym i kontrolingu. Markowi Masalskiemu prezydent powierzył departamenty geodezji, skarbu, Biuro Zarządzania Kryzysowego i Biuro Strefy Płatnego Parkowania.

– Jestem przekonany, że dobrze będzie się nam współpracowało. Wierzę, że podołacie swoim zadaniom – podkreślał Tadeusz Truskolaski.

Pierwszym zastępcą prezydenta pozostaje Rafał Rudnicki.

Orkiestra ze świetnym dyrygentem

Marszałek Łukasz Prokorym jest przekonany, że na nowych zastępców zostały powołane osoby o dużych kompetencjach.

– Mamy tu dwie osoby bardzo dobrze znane opinii publicznej. Tomasz Klim: prawnik, osoba, która od wielu lat zajmuje się kontrolingiem na Politechnice Białostockiej, na pewno wzmocni swoimi kompetencjami pracę urzędu miasta. A Marek Masalski pełnił wiele zadań i w radzie miasta, i w sejmiku województwa. Osoba niezwykle pracowita, wrażliwa społecznie, co udowodnił, kierując ośrodkiem „Eleos”. W tym zespole, co bardzo ważne, jest też kobieta, nowa osoba – pani prezydent z Polski 2050 – mówił marszałek. –  Ta drużyna jest gwarancją rozwoju Białegostoku. Są jak orkiestra ze świetnym dyrygentem, którym jest prezydent Tadeusz Truskolaski – dodał. 

Uroczystość powołania zastępców prezydenta Białegostoku odbyła się w Pałacyku Gościnnym. Wśród gości, oprócz przedstawicieli parlamentu i samorządu, byli także dyrektorzy departamentów urzędu miejskiego i jednostek podległych.

Aneta Kursa
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Paweł Krukowski

Publikujący: Aneta Kursa

16 maja 2024

Powrót na początek strony