Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Remont kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej Osowiec-granica państwa

22 marca 2024

remont drogi

Fragment, którego modernizację rozpoczęto uroczyście w piątek, 22 marca, będzie miał blisko 8 km. Remont nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 670 odbędzie się na odcinku Wroceń-Karpowicze. Jego koszt wyniesie ponad 8 mln zł i zostanie pokryty z budżetu województwa. W wydarzeniu wziął udział radny wojewódzki Paweł Wnukowski.

Rozpoczęta inwestycja to kontynuacja remontu odcinka na trasie Osowiec-granica państwa.

Radny Paweł Wnukowski, który jest przewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarki, Infrastruktury i Promocji sejmiku zaznaczył, że to bardzo ważny ciąg komunikacyjny w związku z planowanymi rozbudowami dróg ekspresowych.

– To ważny odcinek między dwoma drogami krajowymi, od Suchowoli do Osowca. Co roku samorząd województwa inwestuje w infrastrukturę drogową, stale rozwijając łańcuch połączeń, remontując kolejne odcinki dróg. Pięć lat temu podjęliśmy wyzwanie, by zawalczyć o tę drogę i dziś widzimy tego efekty. Cieszę się ze współpracy z lokalnym samorządem i dziękuję za zaangażowanie – powiedział radny.

Umowę na kontynuację remontu podpisano w pierwszej połowie marca br. Planowany termin zakończenia robót to czerwiec br. Będzie to jeden z dłuższych odcinków remontowanych na drogach wojewódzkich w ostatnich latach. W ramach robót zostaną wykonane prace towarzyszące: roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, uzupełnianie poboczy.

Burmistrz Goniądza Grzegorz Dudkiewicz przypomniał, że to kolejny wyremontowany fragment trasy 670 na odcinku pomiędzy Goniądzem a Suchowolą.

– Pod koniec ubiegłego roku oddaliśmy do użytku sześciokilometrowy odcinek pomiędzy Dawidowizną i Wroceniem, dziś otwieramy remont kolejnego. Z inwestycji tej cieszymy się my samorządowcy, ale także mieszkańcy, gdyż ich bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze – powiedział burmistrz.

Dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku Mariusz Nahajewski dodał, że kolejny remont drogi wojewódzkiej przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz podwyższy poziom komfortu podróżnych.

Droga wojewódzka nr 670 ma długość 71 km. Łączy drogę krajową nr 65 w osadzie Osowiec-Twierdza z granicą państwa w miejscowości Chworościany. W całości biegnie przez teren województwa podlaskiego. 

Monika Pańko
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Michał Pawłowski

Publikujący: Monika Pańko

22 marca 2024

Powrót na początek strony