Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Spotkanie Podlaskiego Forum Gospodarczego

26 lutego 2024

O przyszłości i rozwoju województwa dyskutowano podczas poniedziałkowego (26.02) spotkania posłów, senatorów i europosłów Ziemi Podlaskiej z przedsiębiorcami w Izbie Przemysłowo- Handlowej w Białymstoku. Wśród biorących w nim udział samorządowców – m.in. marszałek Artur Kosicki.

– Idea tego spotkania jest taka, że zaprosiliśmy posłów i senatorów na spotkanie z przedsiębiorcami na temat najważniejszych rzeczy, które naszym zdaniem są do zrobienia. Wszyscy jesteśmy zjednoczeni, żebyśmy wszyscy razem dla tego województwa pracowali – mówił otwierając spotkanie prezes Podlaskiego Forum Gospodarczego Witold Karczewski. 

I tak, podczas spotkania rozmawiano m.in. o budowie drogi ekspresowej S8 i innych realizowanych w Podlaskiem inwestycjach drogowych. Podejmowano też kwestię lotniska w Krywlanach. Dyskutowano również o powstaniu hali widowiskowo-sportowej w Białymstoku oraz obwodnicy kolejowej stolicy Podlaskiego, a także obwodnicy Augustowa.

Podlaskie Forum Gospodarcze jest organizacją spajającą kilkanaście różnych instytucji z Podlaskiego zrzeszających przedsiębiorców z terenu województwa, m.in. Podlaski Klub Biznesu, Podlaski Związek Pracodawców, Podlaską Izbę Rolniczą czy Izbę Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Białymstoku.

Paulina Dulewicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Paweł Krukowski

Opublikował: Paulina Dulewicz

26 lutego 2024

Powrót na początek strony