Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Spotkanie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Podgórzu

27 stycznia 2024

Spotkanie w OSP Podgórze

Spotkanie sprawozdawcze OSP Podgórze / UMWP

Podsumowanie ubiegłorocznych działań podejmowanych przez druhów Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Podgórzu to temat sobotniego (27 stycznia) spotkania. Wziął w nim udział wicemarszałek Marek Olbryś.

– Cieszę się, że jako samorząd województwa mogliśmy przekazać pieniądze, które były inwestowane w sprzęt niezbędny przy akcjach ratowniczych. Dziękuję strażakom za stałą gotowość do niesienia pomocy, za to, że zawsze możemy na was liczyć – mówił wicemarszałek.

 W ubiegłym roku druhowie z OSP Podgórze wyjeżdżali do zdarzeń 25 razy. Były to standardowe zgłoszenia do pożarów i akcje ratownicze.  

 – Dla jednostek OSP z gminy Łomża był to bardzo dobry rok pod względem uzyskanego wsparcia finansowego. Niemal w tym samym czasie zostały zakupione dwa auta ratownicze dla jednostek Konarzyce i Stare Kupiski, a samo OSP Podgórze mogło doposażyć się m.in. w ubrania i pilarkę – mówił Marcin Ceran, komendant gminny OSP Łomża.

Druhowie z OSP Podgórze wzięli udział w szkoleniach z ratownictwa technicznego. Uczyli się, w jaki sposób rozciąć samochód, aby szybko i bezpiecznie wydostać z niego poszkodowanego. To były pierwsze tego typu ćwiczenia w regionie. Jednostka zorganizowała również szkolenie dla pilarzy.

W spotkaniu wzięli udział: Piotr Kłys, wójt gminy Łomża; mundurowi oraz druhowie jednostki OSP Podgórze.

 

Monika Pańko
red.: Paulina Tołcz
fot.: UMWP

Publikujący: Monika Pańko

27 stycznia 2024

Powrót na początek strony