Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Święty Antoni Dzieciom – piknik rodzinny w Niewodnicy Kościelnej

9 czerwca 2024

Święty Antoni Dzieciom – piknik rodzinny w Niewodnicy Kościelnej / Krystian Guzewicz

Gry i zabawy dla dzieci, warsztaty rękodzielnicze, konkurencje sportowe i quiz o św. Antonim – te i inne atrakcje towarzyszyły festynowi, który odbył się w niedzielę, 9 czerwca, w Niewodnicy Kościelnej. W oficjalnym otwarciu pikniku rodzinnego uczestniczył wicemarszałek Marek Malinowski. Partnerem wydarzenia było Województwo Podlaskie.

- To bardzo dobrze, że piknik rodzinny o nazwie święty Antoni dzieciom staje się już naszą tradycją. Kieruję słowa uznania za wspaniały pomysł księdzu proboszczowi, wójtowi, pani dyrektor oraz każdemu kto zaangażował się do współpracy– powiedział Marek Malinowski.

Do Niewodnicy przyjechały całe rodziny, by wspólnie spędzić czas. Były występy zespołów folklorystycznych, dmuchane atrakcje dla dzieci, animacje i konkursy. Odbyły się też zajęcia integracyjne – m.in. król strzelców, przeciąganie liny czy rzut piłką lekarską o tytuł mistrza.

Na licznie rozstawionych stoiskach gastronomicznych nie zabrakło lokalnych smakołyków. Swoje wyroby prezentowali także rękodzielnicy, a zainteresowani mogli spróbować sił w produkcji własnych wyrobów wiklinowych, ceramicznych i drewnianych.

Zwieńczeniem pikniku będzie ognisko integracyjne.

Organizatorem wydarzenia była Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej, partnerami: Gmina Turośń Kościelna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Turośni Kościelnej.

Anna Augustynowicz/Krystian Guzewicz
red.: Cezary Rutkowski
fot.: Krystian Guzewicz

Opublikował: Cezary Krystian Rutkowski

9 czerwca 2024

Powrót na początek strony