Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Wystartował Rajd Podlaski

2 czerwca 2023

Wystartował Rajd Podlaski / Fot. Kamil Timoszuk/UMWP

Najlepsze rajdowe załogi z Polski już w piątek, 2 czerwca, zjawiły się na placu Jana Pawła II w Białymstoku, by rywalizować w 42. edycji Rajdu Podlaskiego. W ceremonii otwarcia wyścigu uczestniczył marszałek Artur Kosicki reprezentujący samorząd województwa – sponsora tytularnego przedsięwzięcia.

Otwierając zawody, marszałek Kosicki życzył wszystkim uczestnikom oraz kibicom niezapomnianych wrażeń.

– Jestem dumny, że mamy tu dziś, w regionie, czołówkę rajdowców z całego kraju. Gwarantują oni piękną rywalizację i wielkie emocje. I mam nadzieję, że po rajdzie znajdą chwilę, by podziwiać piękno naszego regionu. A naprawdę jest, co podziwiać – skomentował Artur Kosicki.

Zawody zorganizowane przez Automobilklub Podlaski to trzecia runda w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) – najważniejszego cyklu rajdowego w kraju.

– To największe motorsportowe wydarzenie w naszym województwie. Pojadą najlepsze załogi rajowe – ocenił Piotr Bagniuk, dyrektor 42. edycji Rajdu Podlaskiego. – To rajd szutrowy, a więc na luźnej nawierzchni jeździmy bokami, skaczemy na hopkach. Będzie się działo! Zapraszam do kibicowania i życzę wielu emocji.

Trasa tegorocznego wyścigu składa się z dziewięciu odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 110 km. Do rajdu zgłosiło się 34 załóg. Będą walczyć o jak najlepsze czasy na dziewięciu odcinkach specjalnych. Osiem z nich wytyczono na szutrowych drogach wokół Białegostoku, a jeden zostanie rozegrany w centrum miasta.

Dla kibiców nie lada atrakcją będzie możliwość spotkania Macieja Wisławskiego - legendy Polskich rajdów. Mistrz Europy i dwukrotny triumfator mistrzostw Polski wystartuje Toyotą Celiką GT-4 wraz z Andrzejem Kalitowiczem.

Zawody zakończą się w tym samym miejscu w sobotę, 3 czerwca, o 18:40.

Szczegółowa mapa rajdu znajduje się na stronie organizatora wyścigu.

Rok temu Rajd Podlaski odbył się po 55-letniej przerwie.

Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Aneta Kursa
fot.: Kamil Timoszuk

 

 

Opublikował: Małgorzata Sawicka

2 czerwca 2023

Powrót na początek strony