Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Z Białegostoku do Walił pociągiem Polregio

31 maja 2023

Przód pociagu

Od 3 czerwca wraca połączenie do Walił

Na turystycznej trasie Białystok-Waliły w każdy weekend, od 3 czerwca do 30 września br., będą kursowały pociągi Polregio. Dodatkowo będzie można z nich skorzystać 8 czerwca oraz 15 sierpnia. Pociągi „Poleski” i „Radunin” będą odjeżdżały z Białegostoku o godz. 9:05 i 15:29, a z Walił o godz. 10:21 i 16:35.

Zaplanowano także uruchomienie specjalnych kursów dla uczestników plenerowych imprez w miejscowościach na tej trasie. 29 lipca, o godz. 18:20, wyruszy do Walił pociąg „Biesiada”. Powrót następnego dnia, 30 lipca, o godz. 0:40. Z kolei we wrześniu pociągiem „Biesiada” będzie można dojechać na Święto Grzyba w Sokolu.

Na tej trasie (jak w całym województwie) funkcjonuje oferta promocyjna Polregio pn. „Taryfa Podlaska”. Zgodnie z nią, cena biletu normalnego na przejazd w relacji Białystok – Waliły wynosi 8 zł, przy zakupie biletu w kasie lub u obsługi pociągu. Na wszystkich stacjach, poza stacją Białystok, bilet można kupić u obsługi pociągu bez dodatkowych opłat. Natomiast kupując bilet jednorazowy poprzez elektroniczne kanały sprzedaży (internet, aplikacja) lub w automacie i videomacie (na dworcu w Białymstoku) jest uwzględniany 10-procentowy upust i cena w takim wypadku wyniesie 7,20 zł. 

W „Taryfie Podlaskiej”  obowiązują ulgi ustawowe i dzięki temu osoby uprawione do korzystania z nich zapłacą jeszcze mniej, np. uczeń lub posiadacz Karty Dużej Rodziny – 5,04 zł, a student 3,92 zł przy zakupie w kasie, a w elektronicznych kanałach lub automatach i videomacie odpowiednio: 4,54 zł i 3,53 zł.

źródło: Polregio
oprac.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Anna Augustynowicz

 

Publikujący: Barbara Likowska-Matys

31 maja 2023

Powrót na początek strony