Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Ekologiczny festyn w Brańsku

28 maja 2023

Sebastian Łukaszewicz i Agata Puchalska z nagrodzonymi dziećmi.

Było ekologiczne przedstawienie, malowanie eko-toreb oraz zbiórka plastikowych nakrętek. W Zespole szkół im. Armii Krajowej w Brańsku w niedzielę, 28 maja, odbył się festyn „Nasza EKO Szkoła”. W wydarzeniu uczestniczył wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz i członek zarządu Marek Malinowski.

W organizację przedsięwzięcia włączyły się także samorządowe jednostki, m.in. Podlaski Instytut Kultury i Muzeum Podlaskie. 

– To cenna inicjatywa łącząca doskonałą zabawę z edukacją ekologiczną. To od nas, naszych dzieci i kolejnych pokoleń zależy los naszej planety. I w mniejszym wymiarze – naszego regionu. A przecież jego wielkim walorem i potencjałem jest przyroda. Od najmłodszych lat trzeba się uczyć jak jej nie szkodzić – mówił Sebastian Łukaszewicz. 

Zabawy zorganizowane w ramach festynu były skupione wokół budowania proekologicznych postaw wobec przyrody. Szczególnie ich najmłodszych uczestników.

– O tym,  że należy dbać o środowisko przyrodnicze nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Takie wydarzenia, jak to dzisiejsza, są sposobem kształtowania postaw przyjaznych naturze. Dziś dzieci mają świetną szansę, aby nauczyć się takich proekologicznych zachowań – mówił Marek Malinowski, członek zarządu województwa.

Tego dnia na boisku szkolnym czekało mnóstwo atrakcji. Wśród nich występ grupy tanecznej „Kotki Psotki”, szkolnego chóru i zespołu „Ex-peryment”. Wydarzenie było też okazją, aby wręczyć nagrody laureatom konkursów ekologicznych.

– Poza aspektem edukacyjnym, nasze spotkanie ma też charakter integracyjny dla społeczności naszej szkoły – mówił dyrektor placówki Marek Michałowski. – Odzew wśród dzieci był bardzo entuzjastyczny. Było mnóstwo chętnych do udziału w ogłaszanych konkursach.

Festyn został zorganizowany w ramach projektu edukacji ekologicznej finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Jego realizacja potrwa do końca tego roku.

Edyta Chodakowska-Kieżel
fot.: Krzysztof Łapiński

Opublikował: Anna Augustynowicz

28 maja 2023

Powrót na początek strony