Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

„Gotuj z klasą!” w Wojewodzinie

22 lutego 2024

uczestnicy wydarzenia „Gotuj z klasą!” w Wojewodzinie

uczestnicy wydarzenia „Gotuj z klasą!” w Wojewodzinie

Tym razem w etapie szkolnym rywalizowali ze sobą uczniowie Zespołu Szkół im. ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie. Najlepsze okazały się Katarzyna Łomotowska i Julia Jarosz, które zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego. Potrawy młodych kucharzy jury oceniało w czwartek, 22 lutego.

Konkurs „Gotuj z klasą!” to autorski projekt samorządu województwa. W tym roku organizowana jest jego piąta edycja. W ciągu kilku ubiegłych tygodni uczniowie klas o specjalizacjach gastronomicznych z podlaskich szkół rywalizowali w etapach szkolnych o udział w wielkim finale, który odbędzie się 15 marca. Z Zespołu Szkół im. ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się Katarzyna Łomotowska i Julia Jarosz.

– Udział w tym konkursie dał mi możliwość sprawdzenia swoich możliwości, poznania produktów regionalnych i stworzenia nowego dania – powiedziała Julia Jarosz.

A Katarzyna Łomotowska dodała: – Jestem bardzo zadowolona, bo mogłam poznać lokalne produkty i ich producentów.

W rywalizacji w Wojewodzinie udział wzięły dwie dwuosobowe drużyny. Ich zadaniem było sporządzenie zupy i dania głównego z użyciem regionalnych produktów znajdujących się na liście Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego (PCPL). W bazie PCPL można znaleźć sprawdzonych wytwórców, którzy czerpią z najlepszych tradycji i bazują na lokalnych, naturalnych produktach. Uczniowie do sporządzenia potraw wykorzystali m.in. mięso od lokalnych dostawców.

Każda z ekip uczestniczących w zawodach otrzymała upominki, natomiast zwycięzcy zostali uhonorowani sprzętem AGD ufundowanym przez samorząd województwa.

Eliminacje w Wojewodzinie były dwunastymi w kolejności rozgrywkami. W tegorocznej edycji turnieju udział bierze 14 szkół. W ciągu najbliższego tygodnia wyłonieni zostaną wszyscy uczestnicy etapu wojewódzkiego. Nagrodą główną będzie możliwość odbycia stażu w warszawskiej restauracji prowadzonej przez renomowanego kucharza.

Paulina Tołcz
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Zespół Szkół im. ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie

Opublikował: Mateusz Religioni

22 lutego 2024

Powrót na początek strony