Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Konkurs wiedzy o pszczelarstwie

18 października 2023

Wypełniona sala na której odbył się konkurs

Konkurs wiedzy o pszczelarstwie / UMWP

Celem przedsięwzięcia było zachęcenie młodego pokolenia do obserwowania i zainteresowania się życiem pszczoły miodnej. 17 października testowana była też wiedza z zakresu znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia i życia człowieka. Konkurs objęty był honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Test wiedzy skierowany był do uczniów szkół średnich z podlaskich terenów wiejskich i wiejsko-miejskich, a zwłaszcza tych o profilu rolniczym. W sumie wzięło w nim udział 46 osób z 14 szkół.

Osoby, które zdobyły najlepszy wynik,  mogły liczyć na atrakcyjne nagrody w postaci kart podarunkowych do sieci sklepów z elektroniką. Ich łączna wartość wynosiła 2,4 tys. złotych.

Bon za pierwsze miejsce otrzymała Oliwia Zapisek z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce (800 zł) potem kolejno Patryk Steć z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu  (600 zł) oraz Abigail Strzelecka z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży (400 zł). Wyróżniono też trzech uczniów kartami o wartości 200 zł.

Koordynatorem konkursu była Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) w województwie podlaskim funkcjonująca w strukturze Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Dariusz Jurkowski
red. Dawid Korpacz
fot.: UMWP

Publikujący: Dawid Korpacz

18 października 2023

Powrót na początek strony